poniedziałek, 01 czerwiec 2015 15:09

Młodzi pływacy z „Omegi” i „Batorego” walczyli w zawodach ogólnopolskich [Zdjęcia]

W sobotę 30 maja 2015r. w Bielsku Podlaskim odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10- i 11-letnich. Były to najważniejsze zawody pływackie roczników 2004 i 2005 w sezonie, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów.

W zawodach startowało ponad 200 najlepszych zawodników z 11 klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Olsztyna, Wyszkowa, Sokółki, Hajnówki, Michałowa, Moniek oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki, ponieważ zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicz oraz Rafała Firsa zdobyli 3 medale. - czytamy w mailu od "Omegi".

Wśród 11-latków wspaniałą formę zaprezentowała Zuzanna Rogowicz. W bardzo wyrównanych i emocjonujących  pojedynkach wywalczyła ona srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem dowolnym. Niestety oprócz sukcesów miała też pecha i została zdyskwalifikowana  w starcie na 200m stylem zmiennym. Gdyby nie to, miała duża szansę na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów na najlepszą zawodniczkę / liczyła się suma punktów Fina za 4 starty/.Bardzo dobry start zaliczyła Julia Druć, która była 13. na dystansie 100m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy Omegi: Martyna Paszkowska oraz Szymon Kochanowski poprawili rekordy życiowe.

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Omegi z rocznika 2005. Daniel Mrozowicz zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym. Poza tym był 6. na dystansie 100m stylem zmiennym oraz 8. na 50m stylem klasycznym i grzbietowym. Daniel w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika zajął wysokie 6. miejsce.

Wśród chłopców z tego rocznika dobre 12. miejsce ma dystansie 50m stylem dowolnym zajął wracający po przerwie do treningów Paweł Czaban. Swoje rekordy życiowe pobili również Paweł Stasiulewicz, Jakub Dargiewicz oraz Cezary Poczobutt Odlanicki.

Wśród dziewcząt z rocznika 2005 najlepsze wyniki osiągnęły: Steć Oliwia- 7. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, Łopateczka Justyna -12.miejsce na 100m stylem zmiennym, Zosia Sawicka była 15. na  dystansie 50m stylem klasycznym.

Świetny występ odnotowali zawodnicy UKS Batory. Klub reprezentowało trzynastu zawodników - sześciu z rocznika 2004 i siedmiu z rocznika 2005.

Znakomite przygotowanie zaprezentowała Aleksandra Kazimierczak (2005) zdobywając brązowy medal na 50m stylem dowolnym, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy. Na dystansie 100m zmiennym była tuż za podium na 4 miejscu. Na „szóstkę” spisała się na 50m klasycznym i trafiła dziesiątkę na 50m stylem grzbietowym. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika uplasowała się na czwartym miejscu.

Po raz kolejny ogromną wolę walki pokazał Kacper Zajkowski (2005), który na 50 m stylem klasycznym ustanowił swój nowy rekord życiowy i zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji ogólnej uplasował się na 7 miejscu.

Rocznik 2005 reprezentowali: Tomasz Kułak, Kamil Zajkowski i Julia Miejłuk Karol Tomaszewski, który był 6 na 50 m grzbietowym oraz Marcin Kułak, który powrócił do pływania po pięciomiesięcznej przerwie.

11-latków reprezentował Konrad Zielenkiewicz - 6 na 100 m stylem klasycznym, Dawid Witulski, Dawid Gawrylik, Bartosz Kozioł, Anna Miakisz, Julia Oleńska. W sztafecie rocznik ten na dystansie 4x50m zmiennym zajął 6-miejsce (B. Koził, D. Gawrylik, D. Witulski, K. Zielenkiewicz). W tym samym składzie w sztafecie 4x 50 m dowolnym zajęliśmy 8 miejsce.
Ś

ledzimy również sukcesy byłego „wychowanka” UKS Batory Michała Uściłko, który zdobył brąz w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu wśród uczelni technicznych na 100m stylem dowolnym, a piąty był na 100m grzbietem. Może on też pochwalić się 7 miejscem na 200m stylem dowolnym w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzików w Szczecinie.- czytamy w mailu od 'Batorego".

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości UKS Omega i UKS Batory.