środa, 10 czerwiec 2015 15:20

Metal Fach Bike Team w maratonie na Litwie [Zdjęcia]

Tym razem drużyna Metal Fach Bike Team startowała w ramach MTB  na Litwie, w miejscowości Niemenczyn (Wileńszczyzna).

W relacji Janusza Kaźmierowskiego, czytamy:

Niemenczyn leży około 25 kilometrów od Wilna i jest bardzo atrakcyjnie położony, przy ujściu rzeki Niemenczynki do Wilii. Miasteczko jest otoczone przez piękne lasy oraz jeziora, w tym niezwykle urokliwe Giela.
Teren jest pofałdowany, więc także pod względem sportowym mogliśmy się spodziewać ciekawej trasy. Jej przebieg przygotowała dla nas Szkoła Sportowa Rejonu Wileńskiego, kierowana przez Mariana Kaczanowskiego, byłego znakomitego biatlonistę. Wyścig był organizowany wspólnie z Samorządem Rejonu Wileńskiego.
W wyścigu na dystansie 7,5 km, który odbył się 06.06.2015, zdobyliśmy dwa miejsca na podium w kategorii Dzieci Młodsze:
I miejsce – Jan Kaźmierowski
II miejsce – Michał Januszkiewicz

Po wyścigu na Litwie, Jan Kaźmierowski objął prowadzenie w Klasyfikacji Generalnej maratonów Kresowych w kategorii Dzieci Młodsze. Na dotychczasowe 5 startów Jasiu 4 razy był pierwszy i raz drugi.

W wyścigu na Litwie wzięło udział jeszcze dwóch zawodników z Sokółki na dystansie 28,5 km:
- Adam Małoń zajął I miejsce w kategorii Elita plus oraz IV miejsce w kategorii OPEN,
- Ernest Greś zajął II miejsce w kategorii Junior oraz 14 miejsce w kategorii OPEN.