czwartek, 16 lipiec 2015 13:24

UKS Mikolo na Mistrzostwach Polski [Zdjęcia]

W dniach 02. – 05. 07. 2015 r. w Krakowie odbył się Finał Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder + Sport 2015. Startowali w nim zawodnicy UKS Mikolo Sokółka.

-dziewczęta rocznik 2004 i młodsze,

Zawodnicy UKS MIKOLO Sokółka z rocznika 2003 (w tej kategorii wiekowej rywalizacja toczy się na boiskach o wymiarach 7x4,5 m i siatce zawieszonej na wysokości 210 cm, drużyna składa się z 3 zawodników na boisku) po dwóch etapach eliminacji wojewódzkich uzyskali awans do turnieju finałowego. W eliminacjach rywalizowali z klubami z Białegostoku, Suwałk, Białowieży, Szepietowa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

W finale wystąpiło 48 zespołów (po 3 z każdego województwa). Klub BAS Białystok zrezygnował z udziału jednego z dwóch swoich zespołów, dzięki temu Sokółkę reprezentowały dwa składy UKS MIKOLO.

Rywalizacja w Krakowie przebiegała w gorącej atmosferze. Należy stwierdzić, iż nasi młodzi siatkarze zaprezentowali się z dobrej strony, prowadząc równorzędną walkę z takimi zespołami, jak: Metro Warszawa, Plas Kielce czy Resovia Rzeszów.

W rozgrywkach grupowych nasi siatkarze stoczyli bardzo wyrównane pojedynki. Rywalami w pierwszym meczu byli młodzi siatkarze z Chełma. Niewysocy lecz bardzo zwinni zawodnicy świetnie grali w obronie. W pierwszym secie nasi siatkarze wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i praktycznie nie popełniali błędów. Przyniosło to odzwierciedlenie w wyniku: 15-3. Niestety na zakończenie seta jeden z naszych siatkarzy doznał urazu nosa i potrzebna była interwencja służby medycznej. Po paru minutach zawodnicy wrócili na boisko i wznowili rywalizację. W drugim secie nie poszło już tak łatwo. Wciąż świetnie broniący przeciwnicy podjęli większe ryzyko w ataku, co przyniosło dla nich znakomity efekt i wyrównanie stanu rywalizacji. W trzecim secie na początku zarysowała się lekka przewaga Sokółczan. Niestety w końcówce siatkarze z Chełma wyrównali i w bardzo emocjonującej końcówce zarówno jedna, jak i druga drużyna miała piłki meczowe. Odrobinę lepsi okazali się niestety siatkarze z Chełma.

W meczu z Resovią Rzeszów co prawda przegraliśmy 2:0 lecz po bardzo ciężkiej walce. W kolejnym meczu przeciwnikami naszych siatkarzy była drużyna z Nysy. Na początku meczu widać było podłamanie Sokółczan po niepowodzeniu w meczu z Rzeszowem i pierwszy set dość łatwo padł łupem Nysy. W drugim secie siatkarze z Sokółki pokazali, że tak łatwo się nie poddadzą, wzmocnili zagrywkę, poprawili dokładność wystawy. Przyniosło to zamierzony efekt i wygraną w drugiej partii. Trzeci set od samego początku był wyrównany, z lekką przewagą Sokółczan. Konsekwentna gra i punktowanie słabych punktów przeciwnika dało zwycięstwo siatkarzom UKS MIKOLO Sokółka.

Trzecie miejsce w grupie sprawiło, że nasi siatkarze nie awansowali do walki o najwyższe lokaty. Mecze o niższe miejsca również przyniosły wiele emocji i wyrównanych setów. Porażki z Gubinem, Kołobrzegiem i Warszawą, a także wygrana z Krakowem sprawiła, że nasza drużyna uplsowała się na 38 miejscu wśród 48 najlepszych ekip z kraju. Pomimo, że wynik nie powala, to cenne doświadczenie w przyszłości zaprocentuje.

Wyjazd na czterodniowe zawody nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie sokólskich firm, instytucji oraz osób prywatnych.  Dlatego chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wyjazdu. Są to m.in.:

•       METAL FACH SOKÓŁKA
•       ESKIMOS S.A.
•       Agencja Ubezpieczeniowa SZODA Sp.j.
•       Zajazd Bakunówka
•       P.P.P. BAX Ewa Skonieczna
•       Biuro-Serwis Marcin Dylewski
•       Kancelaria Notarialna Leonard Drożdżewicz

Dzięki wsparciu w/w darczyńców nasi młodzi siatkarze mieli okazję rywalizować z najlepszymi zespołami z kraju i godnie reprezentować naszą społeczność w tej dyscyplinie sportu. Mogli również spotkać takich utytułowanych siatkarzy, jak Piotr Gruszka, Sebastian Świderski czy selekcjoner reprezentacji Polski seniorów – Stephena Antigua.