Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5 

poniedziałek, 30 listopad -0001 01:24

Mieszkańcy Nowego Dworu nie chcą spalarni odpadów [Film]

Protest mieszkańców przeciwko budowie spalarni odpadów niebezpiecznych w Nowym Dworze, która ma bezpośrednio graniczyć z polami rolników. Mieszkańcy obawiają się strat w uprawach.

Pomimo stanowczego sprzeciwu mieszkańców władze gminy Nowy Dwór nie przerywają procedury budowy spalarni. Posiadają już pozytywną opinię w sprawie inwestycji z Sanepidu oraz czekają na decyzję z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ma również zostać zwołana Komisja RDOŚ w sprawie oceny na oddziaływania spalarni na środowisko. Na działce o powierzchni 2h zgodnie z wnioskiem inwestora ma powstać instalacja do termicznego przetwarzania odpadów niebezpiecznych w tym zakaźnych odpadów medycznych, weterynaryjnych oraz odpadów energetycznych. Dodatkowo ma powstać instalacja do przetwarzania osadów z komunalnych i przemysłowych oczyszczalni ścieków oraz stacja kontroli pojazdów.
Mieszkańcy obawiają się, że budowa spalani w ich gminie będzie miała katastrofalne skutki podobne do składowiska śmieci w Karczach. Głównym motywatorem urzędników z Gminy Nowy dwór jest chęć zarobienia pieniędzy do pustej kasy.

Źródło informacji TVP3 Białystok

ABY OBEJRZEĆ MATERIAŁ KLIKNIJ TUTAJ:

 

opr. /WŻ/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.