Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3


czwartek, 10 sierpień 2017 08:00

Uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej [Zdjęcia]

We środę w Supraślu rozpoczęły się uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej.


Jednym z pierwszych  punktów było powitanie idących pielgrzymek, które dotarły z wielu podlaskich miejscowości. W pielgrzymce brało udział około 1000 osób, pogoda dopisał choć mogło być troszkę chłodniej- czytamy w wiadomości od naszego Czytelnika. Następnym punktem było przywitanie przybyłych na liturgię  hierarchów: zwierzchnika PAKP Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, gościa z zagranicy arcybiskupa Sawy z Mołdawii oraz hierarchów naszej Cerkwi:  abp. Jakuba, abp. Abla, abp. Jerzego, bp. Grzegorza i bp. Paisjusza.
Trwające duchowe spotkanie zgromadziło bardzo dużą ilość wiernych.
W Supraskim Monastyrze  przez całą noc trwać będą nabożeństwa ,oraz święte Liturgie sprawowane w klasztornych cerkwiach. Warto też zatrzymać się przez chwilkę nad grobem tragicznie zmarłego w Smoleńsku abp. Mirona Chodakowskiego, którego krypta znajduje się pod cerkwią Zwiastowania Najświętszej Marii Panny
Supraski monastyr jest bardzo pięknym miejscem do którego zwiedzania zachęcam i do którego wrócę na pewno za rok – opowiada nam w liście nasz Czytelnik.

 

 

 

opr./TL/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.