Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3

 

czwartek, 10 sierpień 2017 17:00

Azja według Biblioteki Publicznej w Sokółce [Zdjęcia]

Azja to część świata, która razem z Europą tworzy Eurazję - największy kontynent na Ziemi. Nazywana jest często kontynentem wielkich kontrastów geograficznych. I właśnie do tej części świata Biblioteka Publiczna w Sokółce zabrała dzieci na drugich, wtorkowych, wakacyjnych zajęciach czytelniczo-edukacyjnych.

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie, od głośnego czytania książek z bajkami, w których głównymi bohaterami są zwierzęta azjatyckie. Następnie dzieci zapoznały się z odrobiną geografii Azji  oraz  z obyczajami i zwyczajami, m. in. co jedzą mieszkańcy tego obszaru świata.

Oczywiście nie skończyło się tylko na teorii, dzieci, ale także ich opiekunowie  z zapałem ćwiczyli jedzenie pałeczkami ryżu.

W myśl zasady w zdrowym ciele zdrowy duch, po uczcie duchowo-książkowej nastąpiła uczta sportowa. Wojownicy klubu Combat Sports Academy dali popis swoich umiejętności w taekwon–do. Następnie razem z instruktorką Ewą Rajżewską-Bieszczad spróbowali swoich sił w jodze.

Potem to już było istne szaleństwo gier azjatyckich, zabaw z chustą i piłką, śmiechu, malowania buziek, biegania ze smokiem, malowania malowanek, wyklejania lampionów, baniek olbrzymek, malowania paznokci.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem mam, babć i opiekunów dzieci, którzy aktywnie włączyli się w gry i zabawy z podopiecznymi.

Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom, którzy wsparli nas w organizacji wczorajszych zajęć: Marcinowi Pogorzelskiemu, Maciejowi Kułakowskiemu oraz Jarosławowi Sawoń.

W trakcie zajęć rozbrzmiewała piosenka „Twoja biblioteka”, która powstała we współpracy  Biblioteki Publicznej w Sokółce i Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka, w celu promocji biblioteki i czytelnictwa.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 22 sierpnia na godz. 14:00.

Działanie na rzecz dzieci spędzających wakacje w mieście możliwe jest dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przez Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

 

Informacje oraz zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Katarzyny Bułkowskiej z Biblioteki Publicznej w Sokółce

opr. /TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.