• 1
  • 2
  • 3

 

 

czwartek, 12 październik 2017 12:00

Wanda Druć ... „Co mi w duszy gra….” [Zdjęcia]

W Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się  wernisaż rękodzieła autorstwa Wandy Druć, ph. „Co mi w duszy gra….”

Pani Wanda Druć po przejściu na emeryturę ma jeszcze mniej czasu na nudę, niż w trakcie pracy zawodowej. Teraz całym sercem, duszą i miłością oddaje się swojej pasji – szydełkowaniu.

W tajniki szydełkowania wprowadziła 18-letnią, chorą wówczas na odrę panią Wandę jej ciocia. Nigdy nie powtarza raz zrobionej pracy. Bywa, że po kilka razy pruje nić, zanim osiągnie zadawalający ją efekt.

Swoje prace projektuje sama. Opowiada, że projekty maluje w powietrzu, następnie starannie, z najlepszych nici  tworzy szydełkową kompozycję.  O unikatowości prac pani Wandy decydują dodatki.  Stworzenie niektórych prac, które wymagają krochmalenia, prania i formowania zajmuje kilka dni, bo jak sama mówi nie lubi bubli.

  Pani Wanda nie poprzestaje tylko na szydełku i niciach. Układa również kompozycje kwiatowe z traw, liści, gałązek i zbóż, które prezentuje  w pojemnikach dekorowanych korą drzew lub łuskami szyszek. Z łusek szyszek powstają też niesamowicie ciekawe bombki na choinkę.

Spod ręki utalentowanej kobiety wychodzą także, przeróżne stroiki na każdą okazję:  święta, chrzciny czy ślub. Wyglądają one niesamowicie, bowiem pani Wanda łączy w nich różnorodne materiały.  Obok szydełkowanego cuda leżą suszone szyszki, kwiaty, trawy, zboża oraz  gałązki.

Wernisaż był jedną z atrakcji uświetniających październikowy jubileusz 70-lecia  Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Źródło informacji: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.