wtorek, 31 październik 2017 14:00

Siatkarskie rozgrywki o Mistrzostwo Województwa Podlaskieg [Zdjęcia]

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce odbył się mecz inauguracyjny Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej w kategorii Młodzików, w którym młodzi siatkarze UKS Mikolo podejmowali rywali z Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Augustów.

Nasz zespół do gry przystąpił bez 3 kontuzjowanych zawodników (Mateusz Łysik, Korneliusz Buraczyk, Mateusz Skwarko) ale za to bardzo zmotywowany i głodni gry. Już na początku pierwszego seta dzięki świetnym zagrywkom Gabriela Jarosz i bardzo dobrej grze pozostałych zawodników udało nam się wypracować dużą przewagę (13:3) w tym czasie świetnymi atakami z pierwszej i drugiej linii punktował Krzysztof Nasuto. Druga część tej partii w dalszym ciągu skuteczna i uważna gra oraz 4 zmiany w składzie. Zawodnicy rezerwowi spisali się równie znakomicie jak „pierwsza szóstka” kończąc seta wynikiem 25:10.

Początek drugiego seta do bardzo wyrównana gra i świetna postawa siatkarzy z Augustowa. Przy wyniku 6:6 na zagrywce zameldował się Jakub Cichowlas, a pole serwisowe opuścił przy wyniku… 21:7. Szesnaście mocnych zagrywek(w tym dziewięć w wyskoku!) wybiło z rytmu przeciwników, którzy w drugim secie zaczynali grać coraz śmielej. Silne uderzenia z zagrywki Jakuba ośmiokrotnie kończyły się bezpośrednio punktem, w pozostałych przypadkach wymuszały na przeciwnikach przebicie piłki „za darmo” a nasi siatkarze takie prezenty wykorzystali perfekcyjnie. W międzyczasie na boisku po raz kolejny pojawiło się 4 zawodników rezerwowych i po raz kolejny nie zawiedli. Ostatecznie drugi set zakończył się wynikiem 25:9 pieczętując pewne zwycięstwo młodzików UKS Mikolo w inaugurującym meczu. Cieszy fakt, że nasi zawodnicy utrzymali pełną koncentrację od początku do końca meczu i popełnili bardzo małą liczbę własnych błędów. Świetni dyrygował grą nasz rozgrywający Damian Kucharewicz, a prawie nie do przejścia pod siatką byli środkowi Maciej Zabłocki i Gabriel Jarosz
Skład młodzików UKS Mikolo: Krzysztof Nasuto(kapitan), Jakub Cichowlas, Damian Kucharewicz, Dawid Aluszyk, Maciej Zabłocki, Gabriel Jarosz, rezerwowi: Augustyn Jackiewicz, Tomasz Naumowicz, Rafał Pyłko, Dawid Awdziej.

W sobotę 14 października kadeci UKS Mikolo Sokółka zainaugurowali rozgrywki o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego. Nasza drużyna w głównej mierze oparta jest na zawodnikach, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z siatkówką oraz uzupełniona o młodzików (zawodników o 2 lata młodszych). W swoim pierwszym meczu kadeci podejmowali bardziej doświadczonych zawodników z Suwałk(od 5 lat w klasach sportowych oraz klubie SUKSS Suwałki). Pomimo dużej różnicy w doświadczeniu nasz zespół stoczył bardzo wyrównany mecz ulegając Suwałczanom 1:3.
Tydzień później Kadeci rozegrali wyjazdowy mecz z faworytem tegorocznych rozgrywek wojewódzkich: BAS Białystok. Nasi zawodnicy zasługują na pochwałę gdyż w dwóch spośród 3 setów tego meczu prowadzili przez sporą część gry. Szczególnie optymistycznie wyglądał 3 set, który rozpoczął się od prowadzenia 7:1. Niestety starsi i bardziej doświadczeni przeciwnicy odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę zwyciężając 3:0.
Skład kadetów UKS Mikolo: Konrad Rećko (kapitan), Piotr Druć, Adrian Rakieć, Jakub Grzesik, Mateusz Sadowniczyk, Augustyn Jackiewicz (libero) Ernest Władyko, Piotr Kościuk, Krzysztof Nasuto, Dawid Aluszyk, Gabierl Jarosz, Jakub Cichowlas.

Udział UKS Mikolo w Sokółce jest rozgrywkach Mistrzostw Województwa Podlaskiego jest dofinansowany z dotacji z Urzędu Miejskiego w Sokółce.