poniedziałek, 04 grudzień 2017 08:02

8 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych medali przywieźli zawodnicy z UKS Omega [Zdjęcia]

Na najważniejsze zawodach pływackich w tym roku zdobyli aż 32 medale.

W dwudniowych zmaganiach na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk wzięło udział 331 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby - UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego osiągnęli sukces zdobywając 32 medale: 8 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów Fina za 4 starty/. Na zakończenie mistrzostw nagrodzono sześć najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej.

W kategorii wiekowej rocznik 2007 i młodsi udane zawody zaliczyła Monika Malicka zdobywając brązowy medal w rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym. Jest to jej największe osiągnięcie w krótkiej pływackiej karierze.Świetnie zaprezentowali się chłopcy z tego rocznika. Sebastian Michałowski ”otarł się „ o medal zajmując czwarte miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym, zaś Jakub Ignatowicz zajął wysokie szóste miejsce w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym. Są to bardzo dobre rezultaty biorąc pod uwagę fakt, że obaj chłopcy są o rok młodsi od większości zawodników w tej kategorii wiekowej.

W roczniku 2006 wspaniale zaprezentowały się Iga Kuklicz oraz Oliwia Radel. Iga trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne na 50m stylem grzbietowym i 100m stylem klasycznym /ustanowiła nowy rekord klubu/ W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw w roczniku 2006 Iga zajęła IV miejsce. Równie dobre starty odnotowała Oliwia Radel, która zdobyła dwa medale: złoty na dystansie 100m stylem zmiennym oraz brazowy w wyścigu na 50m stylem motylkowym.Oliwia zajęła też czwarte miejsce w rywalizacji na 100m stylem motylkowym ustanawiając nowy rekord klubu. Pozostałe zawodniczki Omegi z tego rocznika, Oliwia Ignatowicz i Weronika Leosz aktywnie włączyły się w rywlizację i ustanowiły nowe rekordy życiowe. Wśród chłopców bardzo dobry start zaliczył Michał Miszkin, który stanął na najniższym stopniu podium w wyścigu na 100m stylem motylkowym.

W roczniku 2005 świetnie popłynął Daniel Mrozowicz zdobywając dwa brazowe medale na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym. Wśród dziewcząt blisko „czołowki” były Oliwia Steć oraz Justyna Łopatecka. Oliwia zajęła czwarte miejsce w swoim starcie na 50m stylem klasycznym, Justyna była piąta w wyścigu na 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2004 znakomite zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: dwa złote na dystansach 200m i 400m stylem dowolnym, srebrny na 100m stylem grzbietowym oraz brązowy na 50m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła II miejsce.

W roczniku 2003 zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Na swoim wysokim poziomie zaprezentowała się Agnieszka Ancypo zdobywając 2 złote medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz dwa srebrne na 200m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/. Bardzo dobre starty zaliczyła Julia Sołoniewicz, zdobywając również cztery medale: dwa srebrne na dystansach 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym oraz dwa brązowe na 100m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. W rywalizację właczyła się również Maja Garkowska , która na 100m stylem klasycznym była piąta.

Wśród chłopców z tego rocznika rewelacyjnie pływał Eryk Michałowski, który wywalczył dwa złote medale na 50m i 100m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 400m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Eryk we wszystkich swoich stratach ustanowił nowe rekordy klubu. Zawodnicy z rocznika 2003 znakomicie wypadli w klasyfikacji na najlepszego zawodnika: Agnieszka zajęła drugie miejsce, Julia była szósta zaś Eryk zanotowal piątą pozycję.

W roczniku 2002 i starsi świetnie popłynęły Gabriela Czarnowicz oraz Gabriela Poczobutt Odlanicka. Gabrysia Czarnowicz zajęła dwukrotnie drugie miejsce na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym Sięgnęła także po dwa brązowe krążki w wyścigach na 200m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Podlasia w swoim roczniku zajęła piąte miejsce. W ślady koleżanki poszła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zdobyła trzy srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli do Suwałk i dopingowali naszych pływaków.

Źródło: UKS Omega Sokółka