Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5



 

wtorek, 02 styczeń 2018 07:52

Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka podsumował miniony sezonu regatowy [Zdjęcia]

 W 2017 żeglarze z Klubu Żeglarskiego "ŻAGIEL" Sokółka brali udział w 14 zawodach żeglarskich. Regatowcy przejechali i przepłynęli setki kilometrów.

Wyniki z sezonu żeglarskiego 2017 przedstawiają się następująco:
Edycja Podlaskiej Ligi Żeglarskiej:

- II Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki – 13-14 maja
Klasa Omega Standard:
"A-037" Wojciech Dziurdź, Agata Dziurdź, Adam Dziurdź – 3 miejsce
"Elm@" Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko - 9 miejsce
"Biała Perła" Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor- 8 miejsce
"Czarna Perła" Jarosław Kułak, Piotrek Kułak, Karolina Bronowicz - 10 miejsce

- Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Augustowa – 3-4 czerwca
Klasa Omega Standard:
"Elm@" - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko - 3 miejsce
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Patrycja Urban, Cezary Sidor - 5 miejsce
"Czarna Perła"- Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Antoni Brzeziński – 10 miejsce

- Regaty Żeglarskie Klubu Wodnego Hańcza – 16 lipca
Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce
Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 5 miejsce
Biała Perła - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Adam Sosiński – 6 miejsce

- VII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Rajgrodu. - 25 lipca
Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce
Czarna Perła - Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Karolina Żemojtuk – 5 miejsce
Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 6 miejsce
GOLF – Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 7 miejsce
FOXTROT – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Mirosław Panow – 9 miejsc

Augustów Cup 2017 – 5-6 sierpień
Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 3 miejsce
Biała Perła - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 6 miejsce
Czarna Perła – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Paweł Bronowicz – 7 miejsce
Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 8 miejsce

Klasa T1:
Bez-4 – Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsceKlasa Omega

- XX Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. "FORTE" S.A. – 26-27 sierpnia
Omega Standard ( 16 jachtów ):
"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 3
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Przemysław Lewosz - miejsce 16
„Elm@” - Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Brunon Kieda – miejsce 11

Następnym punktem regat był Bieg Samotników ku pamięci żeglarzy, którzy odeszli na wieczną wachtę. Szczególną intencją objął w tym roku Komandor Klubu Żeglarskiego "KAMENA" swoich kolegów żeglarzy z Klubu Żeglarskiego "ŻAGIEL" Sokółka, Klubu Wodnego PTTK Suwałki, Klubu Wodnego HAŃCZA, którzy w tym roku odeszli. Wystartowało ośmiu sterników.
Wojciech Dziurdź zajął 5 miejsce. 

- 61 Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry – 3 września
"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 5
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz - miejsce 14

- Finał Podlaskiej Ligi Żeglarskiej – 16-17 września
Omega Sport:
"Czarna Perła" – Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – miejsce 3

Omega Standard:
"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 3
„Elm@” - Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Tomasz Lewosz – miejsce 7
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz - miejsce 10
Patrycja Urban w załodze u Piotra Ossowskiego zajęła 1 miejsce.

Po 8 imprezach rozegranych na terenie całego województwa poznaliśmy kolejność miejsc Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. W klasie Omega Sport wzięło udział 6 sterników, Omega Standard – 44 sterników, Jachty Kabinowe – 20 sterników, T1 – 5 sterników, T2 – 4 sterników, T3 – 5 sterników, Micro – 14 sterników, w sumie 98 sterników :) Kolejność żeglarzy z naszego klubu przedstawia się następująco:

Omega Sport:
Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – 4 miejsce

Omega Standard:
Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 2 miejsce – wicemistrzowie ligi
Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 7 miejsce
Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 8 miejsce
Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Karolina Bronowicz – 17 miejsce
Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 23 miejsce

T1:
Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce

- XXXIV Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego – 1-2 lipca
Klasa Omega:
"A-037" - Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – 1 miejsce
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 2 miejsce


- Regaty Żeglarskie po Błękitną Wstęgę Jeziora Selment Wielki 2017 – o Puchar Gminy Ełk – 22 lipca
A-037 w składzie Wojciech Dziurdź (sternik), Katarzyna Czarniecka (załogantka), Adam Dziurdź (załogant) uplasowała się na 2 miejscu

- XII Regaty o Puchar Wójta Gminy Suwałki – 13 sierpnia
Klasa Omega Standard:
"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź- miejsce 2
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor - miejsce 6

- XXV Regaty Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego – 15 sierpnia
Klasa Omega Standard:
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor - miejsce 9

- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Żeglarstwie - Jachty Kabinowe 2017 – 9-10 września
Klasa T1
„BEZ CZTERECH” - Antoni Brzeziński, oraz Ryszard Bronowicz i Brunon Kieda
Pierwsze miejsce w klasie T-3 jako załogantka zajęła Patrycja Urban

Regaty Wewnętrzne o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka – zakończenie sezonu – 30 września
I miejsce - Adam Dziurdź, Patrycja, Czarek
II miejsce - Przemysław Brzeziński, Krystyna, Kasia, Wojtek, Bruno
III miejsce - Piotrek Kułak, Karolina, Magda, Andrzej
IV miejsce - Justyna Burnos, Ula, Kuba, Adam

Odbył się również plebiscyt na najlepszą Żeglarkę i  Żeglarza Roku 2017. Wszyscy obecni mogli oddać swój głos. I tak o to:
Żeglarką Roku 2017 została Katarzyna Czarniecka - za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe.
Żeglarzem Roku 2017 został Adam Dziurdź - za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe

AHOJ!

Źródło: Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka

opr./WŻ/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.