Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5 

środa, 03 styczeń 2018 16:00

Więcej ulg rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych

W tym roku odliczysz od podatku koszty utrzymania psa asystującego i nie tylko.

Od 1 stycznia zwiększy się limit dochodu niepełnosprawnego z 9120 zł do 10 080 zł, pozwalający skorzystać z ulgi przez podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną. Przy odliczeniu wydatków na samochód (do 2280 zł) będą uwzględniane wszystkie przejazdy, również na zakupy i do lekarza, a nie tylko na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Wydatki na utrzymanie psa asystującego (do 2280 zł) będzie mógł odliczyć każdy niepełnosprawny.

Nowe zasady stosuje się do rozliczenia dochodów już za 2017 r.

Każda osoba z niepełnosprawnością będzie mogła odliczyć od podatku koszty utrzymania psa asystującego. Zmieniają się także zasady odliczenia wydatków związanych z dojazdami samochodem na zabiegi rehabilitacyjne. Z nowych rozwiązań będzie można skorzystać składając zeznanie podatkowe za 2017 rok. Kwota, którą będzie można odliczyć od podatku pozostaje bez zmian - jest to 2280 złotych.
Do tej pory z takiej możliwości mogły skorzystać osoby niewidome lub niedowidzące (zaliczone do I lub II grupy inwalidztwa) oraz osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu (z I grupą inwalidztwa). O zmianę przepisów walczyła Helsińska Fundacja Praw Człowieka. W wystąpieniu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prawnicy Fundacji ocenili, że przepisy dyskryminują i w nieuzasadniony sposób różnicują prawa osób z niepełnosprawnościami. Ministerstwo pracy i resort finansów podzieliły tę argumentację.

Źródło: tvn24bis.pl

opr./WŻ/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.