Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5 

czwartek, 04 styczeń 2018 08:00

14 stycznia pojadą na zagraniczne staże i praktyki [Zdjęcia]

Przygotowania trwały prawie trzy miesiące. Z napisanym CV, listem motywacyjnym i określonymi nabytymi umiejętnościami zawodowymi będą "podbijać" zagraniczny rynek.

Od października do grudnia uczestnicy zakwalifikowani do projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, "Doświadczenie kluczem do sukcesu" spotykali się w soboty, żeby uzupełnić swoją wiedzę z zakresu zawodowego języka angielskiego. Mierzyli się kolejno z napisaniem CV, listu motywacyjnego i określeniem nabytych umiejętności zawodowych. Dokumenty utworzone w języku angielskim zamieścili na swoich kontach w Europass - Mobilność, gdzie w przyszłości mogą uzupełniać ich listę o kolejne certyfikaty lub potwierdzenia zdobytych umiejętności. Następnie każdy z nich zapoznał się z procedurami i słownictwem przydatnym podczas lotu samolotem czy odprawą bagażu, frazami i konstrukcjami niezbędnymi w trakcie szukania drogi, opisywania dolegliwości bólowych, rozmów towarzyszących życiu codziennemu. Lwia część zajęć poświęcona była specyfice poszczególnych zawodów: nazewnictwu maszyn i urządzeń, wykonywaniu czynności podczas praktyk zawodowych oraz komunikacji w środowisku pracy. To już przedostatni etap przygotowań do wylotu, który nastąpi 14 stycznia.


Źródło: ZSZ Sokółka

opr./WŻ/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.