Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5 

piątek, 05 styczeń 2018 10:00

Sokólscy narciarze na zimowym obozie w Czechach [Zdjęcia]

Na zimowym obozie pokonali łącznie 150 km. Liczne długie podbiegi oraz strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości.

Na początku grudnia 2017 r. 57 osobowa grupa podlaskich narciarzy biegowych i 6 trenerów z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz Dolnych ( SkiTeam Sokółka ) uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod Śnieżką w Czechach. Nasza reprezentacja składała się z dziewięciu dziewczynek w wieku od 9 do 15 lat. Szkoleniowcem sokólskich zawodniczek był Piotr Zaręba. Narciarzom w tym roku dopisały niesamowite warunki śniegowe. Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. jednego metra. Uczestnicy obozu mogli korzystać z kilkudziesięciu kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego . Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych narciarek, które pokonały łącznie ponad 150 km. Liczne długie podbiegi oraz strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości. Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych /mróz, deszcz, mgła, wiatr, słońce, lód/dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna odrabianka. Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje i specyficzną kuchnię.
Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym ,,pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy naszych narciarek w w nadchodzącym sezonie narciarskim. Wyjazd na obóz narciarski możliwy był min. dzięki uzyskaniu dotacji ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miasta w Sokółce oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uczestnicy obozu zimowego:
Trener – Piotr Zaręba
Zawodniczki: Natalia Fiedorec, Weronika Czeremcha, Monika Szomko, Julia Zajczyk, Maria Borys, Zuzanna Czabatorowicz, Elżbieta Łowczecka, Magdalena Ignatowicz i Weronika Reszuta.


Źródło:  SkiTeam Sokółka

opr./WŻ/

 

 

 

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.