Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5 

sobota, 06 styczeń 2018 22:35

Mieszkańcy Dąbrowy i okolic licznie uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli [Film]

Po raz pierwszy ulicami Dąbrowy Białostockiej przemaszerował Orszak Trzech Króli.


Dąbrowski Orszak Trzech Króli rozpoczął się mszą św. W kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej. Tuż po niej uformowano kolorowy korowód, który wyruszył w stronę kina „LOTOS”. Tam właśnie, przy szopce, mędrcy oddali hołd dzieciątku.
W orszaku brali udział mieszkańcy Dąbrowy jak i sąsiednich miejscowości. Wśród nich rodziny z dziećmi oraz młodzież. Opiekunem korowodu był ks. Marcin Pyłko – wikariusz parafii rzymskokatolickiej w Dąbrowie Białostockiej.
Uczestnicy orszaku założyli charakterystyczne papierowe korony, część miała także przyklejone do kurtek specjalne naklejki. Największą atrakcją cieszyły się zabawne scenki ulokowane na trasie przemarszu korowodu.
U celu podróży przygotowano dla uczestników orszaku także muzyczną niespodziankę w postaci koncertu kolęd zespołu „SOLATIUM”
Według danych statystycznych Orszak Trzech Króli przeszedł w sobotę ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

 

/TL/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.