Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5 

środa, 10 styczeń 2018 16:00

Wyłudzał wizy i wielokrotne przekraczał granice wbrew przepisom prawa

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy zatrzymano mężczyznę, który usiłował przekroczyć granicę naszego państwa wbrew przepisom używając podstępu.

Do odprawy granicznej na wjazd do Polski zgłosił się obywatel Białorusi. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusz ustalił, że 26 – letni mężczyzna wcześniej posługiwał się dokumentami z innym nazwiskiem. Okazało się, że mężczyzna figuruje w dostępnych bazach danych jako osoba z zakazem wjazdu na terytorium państw strefy Schengen. Wobec mężczyzny wszczęto dochodzenie w sprawie o wyłudzenie wiz i wielokrotne przekraczanie granicy państwowej wbrew przepisom oraz zatajenie zmiany danych personalnych. Podejrzany przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia w sprawie.

Dodatkowo ustalono, iż obywatel Białorusi był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Zatrzymanego wraz ze sporządzoną dokumentacją przekazano funkcjonariuszom Policji z Sokółki celem osadzenia w Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

opr./WŻ/

Kontakt

Sokółka TV - Twoja Telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
tel. 662 432 320

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.