Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


poniedziałek, 21 wrzesień 2015 08:49

Piknik Ekologiczny i otwarcie stawu w Bobrze Wielkiej [Zdjęcia]

W sobotę w Nowym Dworze odbył się I Rodzinny Piknik Ekologiczny. Impreza połączona była z otwarciem stawu w Bobrze Wielkiej.

Jak powiedział nam wójt Nowego Dworu Andrzej Humienny, celem zorganizowania takiego pikniku było zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania na rzecz ochrony środowiska. Na festynie rozstawiono stoiska pszczelarskie czy Lasów Państwowych. Zorganizowano też wiele konkursów ekologicznych.

Jednym z głównych punktów imprezy było uroczyste otwarcie stawu w Bobrze Wielkiej. To drugi co do wielkości zbiornik retencyjny w powiecie sokólskim.
O tym, że jest to sukces nie tylko gminy Nowy Dwór, ale także samorządu województwa mówił Marszałek Mieczysław Baszko. - Nasz powiat potrzebuje takich zbiorników. W tym roku szczególnie odczuli to rolnicy.

Koszt całej inwestycji to około 8 mln zł. Obejmuje obszar 14 ha. W najgłębszym miejscy ma prawie 3 m głębokości. Zbiornik wypełnia bardzo czyta woda. Przepływa przez niego rzeka Biebrza. W przyszłości wójt Nowego Dworu planuje zorganizowanie tam atrakcji rekreacyjnych.

Sobotnią imprezę zorganizowali: Zespół Szkół w Nowym Dworze i Urząd Gminy w Nowym Dworze.

Kontakt

Sokółka TV - Twoja telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.