środa, 05 czerwiec 2019 10:00

Kolarze SKK ścigali się w okolicach Ełku i Gródku.

Zawodnicy ścigali się na trasach leśnych.

W maju odbył się z Szosowy Wyścig Kolarski w Płocicznie koło Ełku. Zawody rozgrywane  były na 6 km rundzie z trudnym 500 m podjazdem przed metą.

Kolarze SKK SOKÓŁ zaprezentowali wysoką formę co zaowocowało kilkoma medalami, jednak nie wszyscy mogą zaliczyć te zawody do udanych. W najmłodszej kategorii szans rywalom nie dał Miłosz Chadukiewicz, który zdecydowanie zwyciężył.

W żakach drugie miejsce zajął Jan Kaźmierowski, który w ostatnim momencie utracił prowadzenie po brawurowym ataku na 300m przed metą. W okolicach 20-30 miejsca zameldowali się Jan Chadukiewicz i Jakub Deputat. W młodzikach w połowie wyścigu związała się 9 osobowa ucieczka, która utrzymała przewagę nad peletonem aż do mety.

Po zespołowej jeździe naszych reprezentantów Kacper Trochim zajął 2 miejsce, a Jakub Radziwonowski 9. W wyścigu Open ciężkie chwile przeżywali Daniel Chadukiewicz, Dawid Żygieło i Radosław Struczewski którzy niestety nie ukończyli wyścigu, który był rozgrywany na dystansie 62 km.
Dzień później odbył się Maraton Kresowy MTB w Gródku.

Zawodnicy ścigali się na trasach leśnych o małej różnicy przewyższeń, jednak nie było łatwo zdobyć medal. Osiągnięte miejsca :
2m Jan Kaźmierowski
2m Miłosz Chadukiewicz
3m Jakub Fiedorowicz
5m Kacper Trochim
10m Jan Chadukiewicz
11m Olivier Borys

Najbliższe planowane zawody to Puchar Polski w Koziegłowach k. Częstochowy 8-9 czerwca i Maraton Kresowy w Augustowie 9 czerwca. Uczestnictwo w zawodach było współfinansowane przez Sponsorów Klubu, Gminę Sokółka i Powiat Sokólski.

źródło: SKK Sokółka