• 1


 

wtorek, 25 czerwiec 2019 16:00

Nie było podziałów na wiek czy zasoby finansowe [Zdjęcia]

Jednodniowa wycieczka Wigry-Augustów-Lipsk.

W sobotę 22.06 odbyła się jednodniowa wycieczka Wigry-Augustów-Lipsk zorganizowana przez sokólskie Stowarzyszenie KŁADKA. Wzięli w niej udział podopieczni stowarzyszenia i stołówki socjalnej wraz z rodzinami, członkowie Kładki z wolontariuszami oraz przyjaciele od lat wspierający działalność wyżej wymienionej organizacji. Razem w wycieczce uczestniczyło 45 osób. Zwiedzanie rozpoczęli od Klasztoru Kamedułów na Wigrach, gdzie przewodnik opowiedział historię Klasztoru, Domu Królewskiego i Kaplicy Kanclerskiej, następnie odwiedzili Apartamenty Papieskie w których niegdyś przebywał Papież Jan Paweł II. Zwiedzili także krypty i wysłuchali historii o eremach.

Wycieczkowicze uczestniczyli również we Mszy św, podczas której mogli modlić się o potrzebne im łaski i dziękować za to co mają. Następnie udali się na obiad, a po nim do Augustowa gdzie uczestniczyli w rejsie statkiem po Rospudzie, jednocześnie wysłuchując historii o Gołej Zośce. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pisanki w Lipsku, gdzie usłyszeli o metodach wykonania pisanek oraz podziwiali wykonane wcześniej przepiękne pisanki różnymi metodami, w różnych kolorach i wielkościach.

Zorganizowanie wycieczki było możliwe m.in. dzięki dotacji z banku BNP Paribas.

Była to krótka wycieczka, ale w tym dniu nie było podziałów na wiek czy zasoby finansowe, uczestnicy byli zadowoleni i z pewnością będą o niej długo pamiętać. Organizatorów tym bardziej cieszy fakt, że część osób po raz pierwszy w życiu miała możliwość wyjechać poza naszą gminę.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w jednodniowej V pieszej pielgrzymce do Różanegostoku śladami
Ks. Dariusza Sańko, która odbędzie się 24 sierpnia i ruszy spod Sanktuarium św. Antoniego w Sokółce o godz. 6:30. Odpłatność- zabrać ze sobą 8-10zł za bus na powrót. Mile widziane dobrowolne datki, które zostaną przekazane na wydanie tomiku wierszy Ks. Dariusza.

Zapisy i szczegółowe informacje u Anny– 507 302 331 lub Joanny- 505 014 821, możliwość zapisów również mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: Stowarzyszenie KŁADKA

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.