• 1
  • 2


 

czwartek, 11 lipiec 2019 16:00

W pośpiechu zapominamy o najważniejszym....o naszym bezpieczeństwie

Apel o zachowanie bezpieczeństwa podczas prac żniwnych.

Zbliżające się żniwa to okres nasilonych prac polowych. W pośpiechu towarzyszącym chęci zebrania plonów w szybko zmieniających się warunkach atmosferycznych, kwestie bezpieczeństwa schodzą na dalszy plan. W tych okolicznościach nietrudno o wypadek. Stąd apel dr Aleksandry Hadzik, prezesa KRUS, o zachowanie zasad chroniących życie i zdrowie rolników.

 W obliczu możliwych zagrożeń apeluję do Państwa o przestrzeganie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Zachowajcie Państwo szczególną ostrożność, zwłaszcza w czasie pracy z kombajnami, maszynami do zbioru słomy i siana oraz transportu płodów rolnych – pisze w liście do rolników prezes Hadzik.

W dalszej jego części prosi o korzystanie tylko z maszyn narzędzi w pełni sprawnych, w dobrym stanie technicznym oraz zakładanie osłon na ruchome elementy maszyn, szczególnie na wały przegubowo-teleskopowe.

Prezes KRUS zaleca pracę w przylegających do ciała ubraniach, żeby uniknąć pochwycenia przez wirujące i obracające się części maszyn. Jak również pracę w butach chroniących przed poślizgnięciem i upadkiem, oraz nie przewożenie ludzi na załadowanych przyczepach, pomostach oraz dyszlach i błotnikach maszyn.

Aleksandra Hadzik przypomina także o przerwach na odpoczynek i zapewnieniu opieki dzieciom oraz wydzieleniu im miejsca do zabawy z dala od wykonywanych w gospodarstwie prac.

– Tegoroczne żniwa mogą być bezpieczne! Wszystko zależy od Państwa postawy i zaangażowania. Życzę dobrej pogody i obfitych zbiorów, a przede wszystkim bezwypadkowej pracy – kończy swój list Aleksandra Hadzik.


Pełna treść list prezesa KRUS w załączeniu.

źródło: www.krus.gov.pl

 

opr.WŻ

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.