• 1


 

czwartek, 14 październik 2021 10:06

Powstanie nowa biblioteka w Sokółce [Film,Zdjęcia]

Nowy budynek powstanie przy ulicy Dąbrowskiego obok Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce. Budowa nowej siedziby ma kosztować 4 mln 763 tys. 530 zł.

11 października obyła się konferencja prasowa w Bibliotece Publicznej w Sokółce, która dotyczyła pozyskanych środków na budowę nowej siedziby Biblioteki w Sokółce. W spotkaniu wzięła udział Pani Burmistrz Ewa Kulikowska, Pan Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, a także pracownicy biblioteki.

"Dziś jest ten długo wyczekiwany moment, kiedy jest możliwość ogłoszenia, że Sokółka ma praktycznie 100% dofinansowania zewnętrznego na budowę biblioteki."- takimi słowami rozpoczęła mówić Pani Burmistrz Ewa Kulikowska.

Następnie zabrał głos Pan Poseł Jarosław Zieliński " No cóż, jest to rzeczywiście ważny moment dla Sokółki i nasza wspólna z Panią Burmistrz i mieszkańcami wielka radość, bo powstanie nowoczesna biblioteka, placówka kultury, która jest bardzo potrzebna. Bo mimo rozwoju internetu, mimo to, że coraz więcej jest, zdigitalizowanych zbiorów w internecie to jednak po pierwsze nic książki nie zastąpi."

Wniosek złożony przez władze Sokółki był jednym z 54 w skali kraju. Dofinansowanie przyznano dla 18 wniosków, a tylko cztery dotyczą budowy nowych budynków bibliotecznych (pozostałe to remonty budynków już istniejących )

"Pani Ministrze, szanowni Państwo zaczniemy od przetargu, kiedy przetarg będzie, rozstrzygnięty najwcześniej wbicie symbolicznej łopaty nastąpi, albo w grudniu w tym roku, albo na początku przyszłego roku. Zaplanowane jest zakończenie inwestycji to lipiec 2023. Nie chcemy się śpieszyć, chcemy, aby rzeczywiście ten budynek, który powstanie służył na co najmniej sto lat, żeby Sokółka miała swoje godne miejsce i czytelnicy swoje godne miejsce do spędzania wolnego czasu." - mówiła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska.

W nowym budynku oprócz czytelnictwa będzie sala konferencyjna oraz sale dla dzieci, którymi będą się zajmować opiekuni, kiedy rodzice, dziadkowie albo wujowie będą chcieli przyjść na odczyt lub na spotkanie ze znaną osobą, albo przyjść, poczytać książkę.

Do tej inwestycji Gmina Sokółka dołoży 13 tys. 530 zł. Praktycznie cała kwota będzie pochodziła z dofinansowania. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina otrzymała 2 mln 500 tys. zł, a ze środków Instytutu Książki w Krakowie, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – 2 mln 250 tys. zł

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.