• 1


 

wtorek, 28 grudzień 2021 14:52

Nauczanie przez eksperymentowanie w SP w Starej Rozedrance [Zdjęcia]

Uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczno – przyrodnicze, naukowo – techniczne, kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej.

Mali badacze
„Młodzi Badacze” zgłębiają wiedzę przede wszystkim z zakresu biologii i chemii. Samodzielne prowadzenie doświadczeń w obecności nauczyciela pomaga kształtować postawę badawczą, rozwijać umiejętności zadawania pytań, analizowania i wyciągania wniosków. Prowadzenie zajęć metodami aktywizującymi umożliwia zaangażowanie w procesie poznawczym wszystkich zmysłów, co ułatwia zrozumienie zagadnień i zapamiętanie zdobytej wiedzy.


Młodzi Odkrywcy” podczas zajęć z geografii uczą się dostrzegania, obserwowania, rozumienia i wartościowania zjawisk oraz procesów przyrodniczych zachodzących w środowisku lokalnym i regionalnym, odkrywają przydatność tego przedmiotu w życiu człowieka. Zajęcia „Młodzi Naukowcy” pozwalają uczniom rozwijać zainteresowania matematyczno – fizyczne, kształtują myślenie prowadzące do zrozumienia poznanej wiedzy fizycznej oraz posługiwania się nią w różnych sytuacjach.

Uczniowie klas I-III rozwijają kompetencje matematyczno – przyrodnicze na zajęciach „Przyjaciele matematyki” i „Przyjaciele przyrody”. Starsi uczniowie uczęszczają na zajęcia „Matematyka z plusem”. Uczniowie, którzy mają problemy z opanowaniem materiału z matematyki korzystają z zajęć „Matematyczne łamigłówki” i „Matematyczne potyczki” w celu uzupełnienia i zniwelowania braków w wiedzy matematycznej.
W grudniu zakończyły się prace remontowo – budowlane sali przeznaczonej na pracownię przyrodniczą. Pracownia zostanie wyposażona m.in. w mikroskop z kamerą, wagi elektroniczne, szkło laboratoryjne, odczynniki chemiczne, preparaty mikroskopowe, szkolne modele edukacyjne takie jak budowa liścia i korzenia, budowa komórki roślinnej 3D. Szkoła otrzyma również m.in. monitory interaktywne, podłogę interaktywną, laptopy, wizualizer.

Źródło: sokolka.pl

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv