• 1


 

środa, 06 lipiec 2022 08:36

Trzech nietrzeźwych w rękach policjantów

Zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Kierowca forda oraz dwóch skuterzystów miało blisko promil alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni sokólscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotę przez dzielnicowych z Suchowoli. Po 17, w jednej z miejscowości w gminie Suchowola, mundurowi zobaczyli jadącego z naprzeciwka forda. Jego kierowca na widok radiowozu odwrócił głowę w drugą stronę, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Podczas kontroli okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany przez policjantów z Krynek. W sobotę wieczorem, w Krynkach, 30-letni mieszkaniec Supraśla jechał motorowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Tłumaczył mundurowym, że myślał, iż jest trzeźwy. Kolejny nietrzeźwy skuterzysta został zatrzymany w poniedziałek rano przez policjantów z sokólskiej drogówki, którzy tego dnia zwracali uwagę na trzeźwość kierowców. Przed 7, w gminie Suchowola, zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Po sprawdzeniu trzeźwości 35-letniego kierowcy okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy mężczyźni za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne. Należy pamiętać, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Bądź odpowiedzialnym kierowcą i nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu! Nie jesteś pewny, czy jesteś trzeźwy? Sprawdź to w najbliższej jednostce Policji

 

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv