• 1
  • 2

 

czwartek, 07 grudzień 2017 18:00

Wychodząc z domu nie zapomnij o odblaskach. Bądź widoczny!

Na sokólskich ulicach rozdali ponad 50 odblasków.

W środę na terenie całego kraju przeprowadzony został „Dzień odblasków” - policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce włączyli się w to przedsięwzięcie. Idea tego działania wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku, w Polsce po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień w 2016r.

Sokólscy policjanci w ramach ogólnopolskich działań „Dzień odblasków” przez cały dzień zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących w stosunku do pieszych, sprawdzając również jak piesi stosują się do przepisów i przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Za wzorowe zachowanie wręczali upominki, w tym linijki odblaskowe oraz zawieszki. Prowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu oraz uświadomienie pieszym i kierującym, że oni w równym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych. W ciągu dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozdali ponad 50 elementów odblaskowych.

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

Źródło: sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.