wtorek, 21 maj 2019 16:00

Tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego zdobył sokółczanin [Zdjęcia]

Na Ogólnopolski Turnieju BRD pojechała 4 osobowa reprezentacja.

W Sokółce odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Każdy uczestnik Turnieju rozwiązywał test składający się z 25 pytań ogólnych dotyczących zasad ruchu drogowego i 10 pytań tzw. „krzyżówek”  oraz wykonywał zadanie praktyczne : jazdę rowerem po torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Głównym organizatorem turnieju był Starosta Sokólski, który jednocześnie ufundował puchary, medale i nagrody rzeczowe zwycięzcom turnieju. Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Sokółce oraz SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.
Zwyciężyły dwie drużyny z naszej szkoły , które reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim.

14 maja w Białymstoku odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna I w składzie : Maria Boćkowska, Oliwia Bochenko , Jakub Rećko i Sebastian Michałowski- zajęła II miejsce.

Ogromnym sukcesem zakończył się dla nas finał wojewódzki  Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbył się 16 maja 2019r. Nasza drużyna w składzie: Rafał Pyłko, Mateusz Łysik, Szymon Karpowicz zajęła I miejsce i będzie reprezentować województwo podlaskie w finale krajowym , który odbędzie się 4-7. 06.2019r w Mikluszowicach ( woj. Małopolskie).

Ponadto Rafał Pyłko zdobył tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

źródło: SP 2 Sokółka