Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3


czwartek, 27 sierpień 2015 16:08

O narodzinach na „Czytaniu w bramie” [Zdjęcia]

Kolejna część akcji „Czytania w bramie” odbyła się dzisiaj na Placu Kościuszki w Sokółce. Tematem spotkania były narodziny.

Akcja „Czytanie w bramie” ma na celu przywrócenie pamięci o  zwyczajach religijnych mieszkańców Sokółki. Dzisiaj mówiono o obrządku narodzin u katolików, prawosławnych, wyznawców judaizmu, Tatarów i Romów.

Opowiadaniom towarzyszyły wspomnienia, wystawa książek i fotografii. Organizatorzy zapewnili również degustację potraw. Przed nami jeszcze trzy spotkania: święta, pochówek i gra miejska.

Współorganizatorzy akcji: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury.

Akcja jest finansowana przez Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja "Sokólski Fundusz Lokalny” w ramach „Działaj Lokalnie”.

Kontakt

Sokółka TV - Twoja telewizja
tel: 666 828 883, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.