Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3

 

czwartek, 10 sierpień 2017 13:00

"Z aparatem za pan brat-fotografia nie taka straszna jak się wydaje"

Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka w Sokółce zaprasza wszystkie dzieci i młodzież (11-17 lat) na warsztaty fotograficzne "Z aparatem za pan brat-fotografia nie taka straszna jak się wydaje" Warsztaty są finansowane z programu fundacji TESCO "Decydujesz Pomagamy".

Najbliższe spotkania:
16.08.2017 (środa) godzina 9.30 (spotkanie pod kinem Sokół w Sokółce)
23.08.2017 (środa) godzina 9.30 (spotkanie pod kinem Sokół w Sokółce)

Następne terminy spotkań będą podane uczestnikom w trakcie warsztatów

Program warsztatów:

    Wprowadzenie w świat cyfrowej fotografii (teoria)

16.08.2017 Część 1.

Budowa i klasyfikacja aparatów, Budowa, rodzaje obiektywów i różnice między nimi. Zagadnienia: ISO, Przysłona, Czas otwarcia migawki, Ekspozycja, EV i zależności między nimi. Podstawowe i zaawansowane techniki fotografowania Filtry w fotografii Plusy i minusy fotografii cyfrowej i analogowej.

23.08.2017 Część 2.

Rodzaje źródeł światła Techniki wykorzystywane w fotografii studyjnej Modyfikatory światła (softboxy, parasolki, beauty dish, grid) Światło zastane w warunkach otoczenia Blenda – jej rodzaje i wpływ na jakość zdjęć Strobing – mieszanie światła zastanego i lampowego

    Zajęcia praktyczne w studiu (terenie) Wykorzystanie różnych źródeł światła i ich modyfikatorów w praktyce. Oświetlenie wypełniające i kontrola odbić Oświetlenie efektowe i kontrowe Plaskatość i inne błędy oświetlenia Analiza oświetlenia zdjęć Podsumowanie dnia z wytłumaczeniem popełnionych błędów przez kursantów.
    Zajęcia praktyczne w plenerze (ogólny plan - krajobraz) Analiza światła zastanego, jego rodzaje i sposoby wykorzystania Planowanie kadru z wykorzystaniem metody trójpodziału Wykorzystanie ustawienia przysłony Zdjęcia seryjne – fotografowanie ruchu Podsumowanie dnia z wytłumaczeniem popełnionych błędów przez kursantów Analiza światła zastanego, jego rodzaje i sposoby wykorzystania Planowanie kadru z wykorzystaniem metody trójpodziału Wykorzystanie ustawienia przysłony Zdjęcia seryjne – fotografowanie ruchu Podsumowanie dnia z wytłumaczeniem popełnionych błędów przez kursantów.
    Zajęcia praktyczne w plenerze (model) Wykorzystanie światła zastanego w fotografii portretowej Strobbing w fotografii modelowej Modyfikowanie światła zastanego – malowanie światłem Plan główny i jego otoczenie Podsumowanie dnia z wytłumaczeniem popełnionych błędów przez kursantów.
    Obróbka zdjęć przy użyciu oprogramowania (teoria) Wywoływanie plików RAW: * praca z histogramem; * ekspozycja i detale światło-cienia; * alarmy przepaleń; * balans bieli a dominanty kolorystyczne. Sposoby precyzyjnego zaznaczania poszczególnych obszarów (tzw. szparowanie) Czyszczenie zdjęć Niedestrukcyjny retusz – wygładzanie bez zabijania detalu Metody dla niecierpliwych Zdjęcia art. z wykorzystaniem filtrów Podsumowanie dnia z wytłumaczeniem popełnionych błędów przez kursantów.
    Podsumowanie Analiza i rozwiązanie zaistniałych problemów z dokładnym omówieniem konkretnego przykładu na podstawie zdjęć kursantów. Wnikliwa próba odpowiedzi na pojawiające się pytania w okresie kursu.

Na warsztaty zabieramy własne aparaty fotograficzne, Warsztaty są bezpłatne.

Pozdrawiam serdecznie - Przemysław Dziaduła. Prezes Stowarzyszenia

opr. /TV/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.