• 1


 

piątek, 02 luty 2018 12:00

Funkcjonariusze policji przestrzegali najmłodszych przed zagrożeniami [Zdjęcia]

Maluchy z Kuźnicy znały numery alarmowe i wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli i Kuźnicy kontynuują spotkania z najmłodszymi w ramach realizacji działania „Bezpieczne ferie”. Przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku, prezentują wyposażenie i umundurowanie funkcjonariuszy Policji. W mijającym tygodniu dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli dwukrotnie odwiedzili dzieci spędzające ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Suchowoli. Z uczestnikami wypoczynku omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Zwrócili uwagę na wybór bezpiecznych miejsc do zabaw i unikanie sytuacji mogących stwarzać zagrożenie. Na spotkaniu z uczniami policjanci zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie funkcjonariuszy w codziennej służbie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt do daktyloskopii.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Kuźnicy w trakcie spotkania z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy przypomniała dodatkowo jak reagować w sytuacji zagrożenie i gdzie szukać pomocy. Funkcjonariusze radzili również jak postępować w przypadku ataku groźnego psa oraz jak postępować wobec osób nieznajomych. Przypomnieli również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachęcali dzieci do używania elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.