• 1


 

piątek, 02 luty 2018 18:00

Podsumowanie ferii zimowych Sokólskiego Ośrodka Kultury [Zdjęcia]

Podczas ferii zimowych Sokólski Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży szeroką gamę propozycji zajęć artystycznych, rozrywkowych i edukacyjnych.

Rozpoczynając wypoczynek zaprosiliśmy dzieci do Kina „Sokół” na spektakl teatralny pt. „Jacek i Placek”. Przygotowali go aktorzy krakowskiego teatru KrakArt. Było to bardzo muzyczne, interaktywne spotkanie z bohaterami książki Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Podczas spektaklu dzieci współpracowały z aktorami, wcielały się w rozmaite role, zakładały przebrania i wchodziły na scenę. Z tej propozycji mógł skorzystać każdy Sokółczanin- nieodpłatnie.

Każdy następny dzień przynosił dzieciom nowe propozycje i wyzwania. Zaprosiliśmy do Sokółki człowieka, który z wielką pasją zbiera przeróżne instrumenty muzyczne. Podczas warsztatów zatytułowanych „Instrumenty świata” dzieci dowiedziały się, że instrumenty to wynalazek sprzed tysięcy lat i wyruszyły na poszukiwanie tych najstarszych. Przewodnikiem tej podróży był Zbigniew Rusiłowicz, który pozwolił dzieciom spróbować wydobywać dźwięki i bawić się muzyką.

Kolejne feryjne propozycje, to codzienne spotkania z dziećmi w sali Lira, gdzie nie zabrakło gier, zabaw i tańców. Wprowadzenie wątku tradycji i zwyczajów ludowych sprawiło mnóstwo radości i cieszyło się nadspodziewanym zainteresowaniem. Zaproponowano tradycyjne, ludowe, znane od dziesięcioleci, dawne gry i zabawy takie jak Przepióreczka, taniec Klapok czy zabawy pt Jaszczur i Pan Zelman. Opowieściom o lnianych, zdobionych ręcznikach, które w podlaskiej tradycji mają różnorodne znaczenie, towarzyszyły zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały tkaniny ozdobione ludowymi wzorami.

Podczas innych zajęć plastycznych dzieci robiły druciane ludziki czy postacie z bajek – Minionki, bałwanka Olafa.

Każdego dnia było mnóstwo zabaw ruchowych, muzycznych, rytmicznych, parateatralnych oraz współczesnych tańców. Dzieci chętnie korzystały z naszych propozycji i doskonale się bawiły. Drugi tydzień ferii to warsztaty modelarskie zorganizowane we współpracy z Fundacją Marszałkowską. Instruktor wprowadził dzieci, młodzież a także dorosłych w świat budowy modeli samolotów klasy F1N. Wykonane modele wezmą udział w zawodach, które są podsumowaniem zajęć.

We wszystkich feryjnych propozycjach Sokólskiego Ośrodka Kultury uczestnicy brali udział nieodpłatnie. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu Burmistrz Sokółki – Ewy Kulikowskiej.

Źródło: sokolka.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv