• 1
  • 2


 

czwartek, 08 luty 2018 08:00

Bezpieczny internet, czyli szacunek w sieci [Zdjęcia]

Podczas prelekcji podkreślali, że pozytywne i bezpieczne relacje w sieci są możliwe gdy okazujemy szacunek innym ludziom, ale także samemu sobie.

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” funkcjonariusze Policji spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Janowie wraz z policjantką z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sokółce przeprowadzili spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie w związku z obchodami „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Funkcjonariusze przedstawili zjawisko cyberprzemocy i omówili zachowania będące jej przejawem. Zaznaczyli, że ich przyczyną w większości przypadków jest brak poszanowania drugiego człowieka: jego odmiennych poglądów, zachowania, wyglądu. Podkreślili też wagę szacunku dla własnej osoby, jako wsparcia w ochronie swojej prywatności, a także budowaniu własnej reputacji. Podczas spotkania zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzia służącego do informowania Policji o zdarzeniach uciążliwych społecznie, którego wykorzystanie ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Promowali również zawód policjanta, a osobom zainteresowanym wstąpieniem w szeregi Policji udzielali informacji o procedurze kwalifikacyjnej i odpowiadali na wszelkie pytania.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.