• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 08 luty 2018 14:02

Czas na podsumowanie ferii zimowych [Zdjęcia]

Zakończył się cykl zajęć „Ferie z biblioteką”. Był to bardzo intensywny, ale i radosny czas, nie tylko dla pracowników biblioteki, ale i młodych uczestników przygotowanych atrakcji.

Każdy tydzień był wypełniony zajęciami, które miały nie tylko zaspokoić potrzeby ducha, ale i ciała! Otóż we wtorek, po ciężkiej pracy twórczej nad krajobrazem zimowym naszej biblioteki, obchodziliśmy Dzień Rogalika. Najpierw projektowaliśmy "odlotowego" rogalika z papieru, następnie redagowaliśmy dla bohatera dnia życzenia i wspólnie przygotowaliśmy na nasze nietypowe „wypieki” oooogromny talerz własnego pomysłu. Bibliotekarka Jadwiga Słoma zaskoczyła nas niespodzianką – rogalikowymi pysznościami własnej roboty. Nie został nawet okruszek! Kalorie po poczęstunku spalaliśmy przy wesołej zabawie w "rogalikowy alfabecik". Posileni, pełni energii, już następnego dnia wcieliliśmy się w detektywów i zabraliśmy się z ochotą za rozwiązywanie zagadek, tak jak poznany na głośnym czytaniu Detektyw Pozytywka z serii opowiadań Grzegorza Kasdepke. Nasze spotkanie z wymiarem sprawiedliwości przypieczętowała wizyta prawdziwych przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji sierż. sztab. Joanny Kłos i mł. asp. Jarosława Szoki.

Spotkanie odbyło się w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne ferie”. W trakcie wizyty funkcjonariusze przybliżyli dzieciom najważniejsze zasady, którymi powinny kierować się podczas ferii, głównie podczas zimowych zabaw na śniegu. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z samodzielnym wchodzeniem na zamarznięte akweny. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Zwrócili też uwagę na numery telefonów alarmowych oraz sposoby postępowania w razie wypadku, czy też innej sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu człowieka. Na pamiątkę dzieci otrzymały upominki – odblaski w różnych kolorach.

Cykl zajęć „Ferie w bibliotece” zakończył się balem przebierańców. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, przygotowali piękne przebrania i z radością, mimo, że ferie dobiegały końca, wzięliśmy udział w tańcach i zabawach konkursowych. Zakończenie balu było bardzo słodkie, ponieważ pojawiła się nasza Dobra Wróżka, Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Joanna Bienasz z torbą przepełnioną smakołykami. Koniec ferii nie był więc smutny i dał nam nadzieję, że nowe półrocze będzie przepełnione optymizmem i dobrą energią, a to się na pewno przełoży na świetne wyniki w nauce, czego wszystkim życzymy!
Wyrażamy ogromną wdzięczność Rodzicom, Dziadkom oraz Opiekunom naszych małych Czytelników, którzy troszczyli się o to, by ich podopieczni mogli skorzystać z naszych zajęć.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w czasie trwających dwa tygodnie spotkań feryjnych. Dzięki tym osobom było nam łatwiej. Dziękujemy Pani Joannie Taudul (bibliotekarce z ZSI w Sokółce) za wsparcie naszych inicjatyw – opiekę nad grupą zimowiska z ZSI oraz pomoc w pracach przygotowawczych do zajęć. Dziękujemy naszym koleżankom z Biblioteki Publicznej w Sokółce , na które zawsze możemy liczyć.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Rochalskiej, przyjaciółce Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej, która zainspirowana naszymi zajęciami uzupełniła zimowe dekoracje biblioteki o 40 własnoręcznie zrobionych, pięknych śnieżynek!
Zajęcia przygotowały, przeprowadziły i opisały Jadwiga Słoma i Marta Wojewódzka-Szoda.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.