poniedziałek, 12 luty 2018 16:00

Dwóch jechało na "podwójnym gazie", a trzeci bez uprawnień

Teraz nieodpowiedzialnymi kierowcami zajmie się sąd.

Sokólscy policjanci podczas weekendu zatrzymali kierującego bez uprawnień oraz trzech nietrzeźwych kierujących – w tym dwóch dzięki czujności obywateli. Niechlubny rekordzista kierował pojazdem mając prawie 3 promile alkoholu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podczas weekendu wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących i jednego nie posiadającego uprawnień do kierowania pojazdami. Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, około godziny 21:40, w Sokółce, na ulicy Mariańskiej. Od zatrzymanego do kontroli 34-letni sokólszczanina mundurowi wyczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowałem VW Golfem miał ponad 0,80 promila alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

W sobotę, około 17:00, na trasie ze Skindzierza do Białegostoku kierujący samochodem peugeot wzbudził podejrzenie w kierowcy i pasażerach samochodu jadącego za nim. Kierowca prowadził niepewnie, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy. Kiedy w pewnym momencie zjechał na boczną drogę, czujni pasażerowie z drugiego pojazdu zatrzymali się przy nim, żeby się upewnić czy kierowca peugeota dobrze się czuje. Wtedy wyczuli od niego woń alkoholu i odebrali mu kluczyki od auta uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie zawiadomili o zajściu Policję. W międzyczasie pijany kierowca oddalił się pieszo w nieznanym kierunku. Mężczyźni przekazali pojazd przybyłemu na miejsce patrolowi policji i pojechali dalej w kierunku Białegostoku. Po drodze ponownie zauważyli tego samego mężczyznę i uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. Badanie trzeźwości ujętego kierowcy wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 39-letni mieszkaniec gminy Suchowola był w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę około godziny 8:00 w miejscowości Kumiała. Kierujący pojazdem marki Audi 24-lateni mieszkaniec gminy Turośń Kościelna popełnił szereg wykroczeń na drodze krajowej numer 8. Podczas kontroli drogowej oświadczył TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH, JAZDA BEZ UPRAWNIEŃ I OBYWATELSKIE ZATRZYMANIA

funkcjonariuszom, że nie posiada prawo jazdy ponieważ nie skończył kursu. Pojazd nieodpowiedzialnego kierującego został odholowany na jego koszt, a dalszym losem kierowcy zajmie się sąd.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę, około 20:25 w Korycinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na stacji paliw doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Czujny mężczyzna, uniemożliwił prowadzenie pojazdu dla 59-letniego mieszkańca gminy Jaświły, od którego wyczuł woń alkoholu, a następnie zawiadomił Policję. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a dalsze postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez sąd.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dobrym znakiem jest wzrost czujności i świadomości innych kierujących, którym również zależy na bezpieczeństwie. Apelujemy do wszystkich kierowców o brak tolerancji dla alkoholu kiedy prowadzą pojazd.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl
Z
djęcie: www.confirmbiosciences.com

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv