czwartek, 15 luty 2018 18:00

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym zdominowały sokólskie narciarki z Malawicz i Starej Kamionki [Zdjęcia]

13 lutego 2018 roku odbyły się w Lesie Pietrasze w Białymstoku Igrzyska, Gimnazjadai Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym.

Na dobrze przygotowanej trasie  dziewczęta i chłopcy  szkół podstawowych (klasy szóste i młodsze) rywalizowały dwukrotnie na dystansie 1,25 km stylem klasycznym oraz stylem dowolnym. Natomiast  klasy siódme i gimnazjalne na dystansie 1,25  km stylem klasycznym i 2,5 km stylem dowolnym. O miejscu indywidualnym zawodnika decydowała suma czasów z obu biegów.

Do klasyfikacji drużynowej liczone było pięć najlepszych wyników osiągniętych przez zawodników z danej szkoły podstawowej oraz cztery z klas siódmych i klas gimnazjalnych, których klasyfikacja była wspólna.

Po raz pierwszy w historii sokólskiego narciarstwa biegowego Igrzyska Województwa Podlaskiego wygrała indywidualnie Elżbieta Łowczecka ze Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych zdecydowanie pokonując zawodniczki z narciarskich, sportowych szkół z Supraśla i Białegostoku.

Tuż poza podium po ciężkim boju stanęły Zuzanna Czabatorowicz SP Malawicze – 4 miejsce, Kasia Rećko  SP Stara Kamionka 5 miejsce oraz Magda Ignatowicz  SP Malawicze 6 miejsce. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych startowało 44 zawodniczki. Rewelacyjnie pobiegły najmłodsze dziewczynki Maria Borys (3 klasa) i Oliwia Borys (2 klasa) , dzięki którym po raz drugi z rzędu narciarki z Malawicz zdobyły wicemistrzostwo drużynowo pokonując Sportową Szkołę Podstawową z Supraśla ulegając jedynie  nieznacznie SP nr 32 z Białegostoku. Tuż poza podium  - 4 miejsce przypadło dziewczynkom SP w Starej Kamionce startującym w składzie: Kasia Rećko, Ula Kucharewicz, Angela Płońska, Dominika Nowak i Ula Szomko.


W kategorii chłopców klas VII i gimnazjów reprezentacja  SP w Starej Kamionce wywalczyła drużynowy  brąz . Na ten sukces dzielnie zapracowali: Dawid Biziuk, Kacper Snarski, Mateusz Kucharewicz i Łukasz Pawełko. Natomiast dziewczynki ze Starej Kamionki     w tej kategorii uklasyfikowały się na piątym miejscu w składzie: Weronika Czeremcha, Anna Szomko, Natalia Paszko, Weronika Buczyńska i Natalia Raczowska.

Swoje wybitne umiejętności narciarskie zaprezentowała Julia Zajczyk z klasy siódmej SP w Malawiczach, która w kategorii łącznej klas siódmych i gimnazjów wywalczyła 7 lokatę.  W samych klasach siódmych byłaby pierwsza.


Na najniższym stopniu podium stanęły też reprezentantki PG NR 3 w Sokółce zdobywając  3 miejsce drużynowo. Było to zasługą Natalii Fiedorec, Kamili Rećko, Moniki Szomko i Natalii Borys.


Również docenić trzeba pozostałe zawodniczki z Malawicz i Starej Kamionki m.in. : Klaudię Birkos, Ewę Gieniusz, Justynę Szyszko, Kingę Nowosada, które dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsca.

 
Wszystkim zawodnikom należą się gromkie brawa i wielki szacunek za ogromne poświęcenie i sportową walkę promując nie tylko swoje szkoły  ale również Sokółkę na arenie wojewódzkiej.


W najbliższy weekend najlepsze narciarki ( Julia Zajczyk, Weronika Czeremcha , Elżbieta Łowczecka, Kasia i Ewa Rećko , Zuzia Czabatorowicz i Magdalena Ignatowicz) będą walczyć o medale Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Tomaszowie Lubelskim . Trzymamy kciuki.

 

Tekst i zdjęcia: Trener narciarek- Piotr Zaręba

 

opr. /MG/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv