poniedziałek, 19 luty 2018 14:00

Sokólscy szachiści reprezentowali klub w różnych miejscach województwa [Zdjęcia]

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka miniony weekend spędzili na turniejach szachowych w różnych miejscach województwa.

Sobota 17 lutego
Sukcesem zakończyła turniej o Puchar Burmistrza Czyżewa utalentowana 10 letnia szachistka Weronika Supeł.
W turnieju uczestniczyło 72 szachistów w tym 17 kobiet.

Weronika zajęła I miejsce z 4 pkt. Brat Weroniki 8 letni Sebastian Supeł w kategorii chłopców do lat 13 zajął 12 miejsce z 2,5 pkt.

Natomiast w Białymstoku w 6. Rundzie XXIII Edycji Białostockiej Ligi szkolnej do lat 10 grało 60 młodych szachistów. Szachiści ASU Sokółka zajęli miejsca:
Wśród dziewcząt:
Magdalena Wiszowata na 8 miejscu z 3 pkt
Chłopcy:
1. Maliszewski Stefan – 16 miejsce z 4 pkt
2. Pac Cyryl - 21 miejsce z 4 pkt

Niedziela 18 lutego
W Suwałkach odbył się drużynowy turniej: Puchar Województwa Podlaskiego klas I-III.

W finale brało udział 10 reprezentacji szkół podstawowych z województwa podlaskiego
Szachiści ASU Sokółka w składzie:
1 szachownica: Hubert Pryzmont
2. szachownica: Krystian Burak
3. szachownica: Sebastian Supeł
4. szachownica: Strankowski Hubert
zdobyli Puchar Województwa podlaskiego za II miejsce z stratą 1 pkt do miejsca pierwszego.
Puchar powędrował do SP Janów którą reprezentowali w/w szachiści.

Zarząd ASU Sokółka dziękuję zawodnikom za bardzo dobre reprezentowanie klubu i Sokółki.

Dziękujemy rodzicom za dowiezienie i opiekę podczas turniejów.
Inwestowanie w rozwój umysłowy dzieci jest świetną lokatą na przyszłość Waszych pociech.

Tekst i zdjęcia: Zarząd ASU Sokółka