• 1


 

środa, 21 luty 2018 12:00

Walentynkowo w sokólskiej bibliotece [Zdjęcia]

Miłość jest pojęciem trudnym do zdefiniowania. Może odnosić się do różnych stanów ducha i emocji. Wielu sądzi, że uczucie to występuje jedynie pomiędzy dwiema osobami, pod postacią silnej więzi, dostarczając im pozytywnej emocji.

Gdy jednak zastanowimy się głębiej, możemy dostrzec, że miłość może mieć znacznie szersze znaczenie i różne formy oraz posiadać niejedno imię. Aby udowodnić tę tezę14 lutego Dzień Zakochanych Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej świętował nietypowo, pod hasłem Bezpieczne Walentynki w bibliotece. Pani Aneta Lisowska - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – przekonywała piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce, że dbanie o własne bezpieczeństwo wynika ze sztuki kochania siebie i swoich bliskich. Na zakończenie uczniowie otrzymali po „słodkości” opatrzonej walentynkową myślą: Dbaj o swoje bezpieczeństwo z miłości do siebie i do tych, których kochasz. Dzień św.
Walentego stał się także okazją do zainaugurowania kącika pod nazwą: Książki, które skradły serca naszych czytelników, w którym będą prezentowane materiały ze zbiorów bibliotecznych godne uwagi zarówno rodziców, jak i naszych dzieci. Natomiast Filia Biblioteczna Nr 2 przy ul. Broniewskiego postawiła na tradycyjne wyrażanie miłości, ale nowoczesną techniką. Dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej Stokrotka wzięły udział w zajęciach tworzenia laurek metodą quillingu. Przy cierpliwej pomocy pań bibliotekarek powstały piękne kartki z motywami serca, kwiatów i innych symboli miłości.

Z kolei Filia Biblioteczna Nr 1na Os. Zielonym 4 podeszła do tematu psychologicznie. Uczniowie ze świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 w trakcie warsztatów literacko-plastycznych dyskutowali o miłości do samego siebie, czyli akceptacji siebie, w czym pomogła im wcześniej wysłuchana bajka "O wilku, który chciał zmienić kolor" autorstwa Orianne Lallemand. Na zabawę też znalazł się czas - dzieci wykonały kartki walentynkowe metodą pop up oraz na pamiątkę świetnej zabawy wypisały swoje imiona na baloniku w kształcie serca, który ozdobił szkolną świetlicę.

Miłość wyrażamy nie tylko w stosunku do drugiego człowieka. Kochamy również zwierzęta, szczególnie najmłodsi są bardzo przywiązani do swoich czworonożnych pupili. W Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce dzieci w trakcie zajęć czytelniczo-plastyczno-ruchowych wykonały piękne laurki z myślą o swoich ukochanych towarzyszach.
Główna biblioteka również nie próżnowała. Tego dnia nastrój miłości wyczuwalny był dzięki wystrojowi wypożyczalni, w której królowały oczywiście serca, małe oraz ogromne utworzone z książek. Wystrój dopełniły prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokółce, na które składały się poduszki w kształcie serca i kolorowe jaśki. Na wystawie w holu można było się zapoznać z cytatami sławnych pisarzy na temat miłości, obejrzeć prezentowane powieści, których głównym tematem jest miłość. Tego wyjątkowego dnia czytelnia biblioteki zamieniła się w kawiarenkę, w której na zakochanych czekało słowo drukowane, kawa i słodki poczęstunek.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv