• 1


 

piątek, 02 marzec 2018 16:00

Mróz nie odpuszcza - mundurowi też nie [Zdjęcia]

Odwiedzają również osoby starsze, niepełnosprawne, mieszkające samotnie, którym przekazywali informacje, gdzie mogą szukać doraźnej pomocy.

Od tygodnia, w ramach wzmożonych działań „Nie bądźmy obojętni” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z pracownikami Straży Miejskiej w Sokółce sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

W okresie zimowym policjanci systematycznie realizują działania ”Nie bądźmy obojętni”, mające na celu pomoc osobom zagrożonym zamarznięciem. Od tygodnia, z powodu ujemnej temperatury policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wspólnie ze Strażnikami Miejskimi z Sokółki prowadzą wzmożone działania sprawdzając miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. 

Okres zimowy to czas szczególny. Ujemne temperatury powietrza i trudne warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.