poniedziałek, 05 marzec 2018 11:10

Puchar Polski Juniorów zdobyli w dwóch kategoriach juniorskich [Zdjęcia]

W Pucharze Polski w taekwon-do ITF zawodnicy z Combat Sports Academy z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem.

W dniach 2-4.03. w Mykanowie odbywał się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w taekwon-do ITF. W turnieju będącym eliminacją do Mistrzostw Polski Seniorów wzięła udział czołówka polskiego taekwon-do. Combat Sport Academy reprezentowali Martyna Pietrzeniec, Karolina Budnik, Patrycja Lipska, Paweł Chomiczewski i Maciej Budnik.
Pierwszego dnia podczas rywalizacji seniorów najlepiej zaprezentował się Paweł Chomiczewski zdobywając brązowy medal w kategorii do 63 kg. W walce o trzecie miejsce pokonał on reprezentanta Polski juniorów.

O włos od medalu byli Maciej Budnik i Patrycja Lipska. Bardzo dobre pojedynki stoczyły nasze najbardziej utytułowane zawodniczki. W walce o wejście do półfinału Karolina przegrała po dwóch dogrywkach, a Martyna Pietrzeniec w ostatnich sekundach straciła prowadzenie.
Jednak największe emocje przyniósł nam dzień drugi, czyli rywalizacja w grupie wiekowej juniorów.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach okazali się widowiskowo walczący Maciej Budnik (kat. do 56 kg) oraz Paweł Chomiczewski (kat. do 62 kg). Obaj zdobyli złote medale i Puchar Polski Juniorów. Patrycja Lipska zanotowała jedno zwycięstwo i minimalnie przegrała walkę o półfinał.

Udział w Pucharze Polski możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dąbrowa Białostocka oraz Gminy Lipsk.

Źródło: Combat Sports Academy