• 1


 

poniedziałek, 05 marzec 2018 16:00

Wracając do domu zatrzymał samochód. Kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjant z sokólskiego Wydziału Prewencji, wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Przewodnik psa służbowego z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w niedzielę, po godzinie 22:00 wracał po służbie do domu. W rejonie jednej z miejscowości w gminie Dąbrowa Białostocka funkcjonariusz zauważył opla, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry - zjeżdżał na pobocze, a następnie do środka jezdni. To niepewne zachowanie kierowcy od razu wzbudziło czujność policjanta. „Kierujący jechał w taki sposób, że stwarzał zagrożenie dla siebie i dla innych użytkowników drogi. Musiałem się upewnić, że wszystko z nim w porządku” – mówi sierżant Daniel Klimuszko. Postanowił zatrzymać pojazd i sprawdzić przyczyny podejrzanego zachowania kierowcy. Przy użyciu świateł i klaksonu dawał sygnały kierującemu oplem, żeby ten się zatrzymał. Kiedy w końcu pojazd zjechał na pobocze, policjant podszedł do kierującego samochodem, wylegitymował się i w trakcie rozmowy wyczuł od kierującego zapach alkoholu. Wezwał następnie będących w służbie kolegów. Po przybyciu na miejsce patrolu Policji kierowca został przebadany urządzeniem Alkometr A2.0 na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2032r. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Postawa sierżanta Daniela Klimuszko pokazała, że policjant zawsze jest na służbie i musi być przygotowanym na niespodziewane interwencje.

Sierżant Daniel Klimuszko jest funkcjonariuszem policji od 5 lat. Przewodnikiem psa służbowego został dwa lata temu, wcześniej pełnił służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym KPP w Sokółce. Jest instruktorem taktyki i technik interwencyjnych, prywatnie interesuje się sportem i trenuje kick boxing.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv