• 1

 
 

wtorek, 06 marzec 2018 14:00

Ogólnopolski Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [Zdjęcia]

Uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej z Dąbrowy Białostockiej, zmierzyli się z pytaniami na temat wiedzy pożarniczej.


Pytania niebyły łatwe, zawierały się w tematyce ratownictwa: gaszenie pożarów, ratownictwo medyczne, techniczne, drogowe, chemiczne oraz wodne. Kładziony jest duży nacisk na ratownictwo medyczne z  uwagi na to, że uczestnikami konkursu, są dzieci w wieku szkolnym – tłumaczy Komendant Gminny ZOSPRP Stanisław Kirejczyk.
W konkursie wiedzy wzięło udział 12 uczniów ze szkoły podstawowej, oraz 9 uczniów z gimnazjum. Uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe, o charakterze sportowym min. piłki, rzutki, paletki to tenisa.
Organizatorem turnieju jest Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej oraz Zarząd Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Dąbrowie Białostockiej.
Oceniający pracę pisemne w składzie: dh. Stanisław Kirejczyk (przewodniczący), kpt. Paweł Chudecki (Sekretarz), dh. Tadeusz Pigiel (Członek komisji), ustaliło następującą kolejność zajętych miejsc:
I grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych):

I miejsce: Sylwia Sapkowska,
II miejsce: Adrian Hawrylik,
III miejsce: Klaudia Nasiadko.

II grupa wiekowa (uczniowie gimnazjum):

I miejsce: Paweł Czarnecki,
II miejsce: Krzysztof Boruch,
III miejsce: Oliwia Ryszkiewicz.

Młodzież, która popisze się najbogatszą wiedzą, zostanie zakwalifikowana do eliminacji Powiatowych w Sokółce, które odbędą się 23 marca w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

 

 

 

/IS,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv