wtorek, 06 marzec 2018 16:00

Ćwiczenia z ratownictwa lodowego w Karpowiczach [Zdjęcia]

Na zalewie w Karpowiczach strażacy ćwiczyli działania na zamarzniętych akwenach wodnych.

Na zalewie w Karpowiczach koło Suchowoli przeprowadzono ćwiczenia z zakresu prowadzenia działań ratownictwa wodnego na zamarzniętych akwenach wodnych. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia specjalistycznych działań ratowniczych na poziomie podstawowym przez wytypowane siły i środki KSRG powiatu sokólskiego podczas zdarzeń na obszarach zalodzonych.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z Posterunku JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej oraz OSP KSRG z terenu gminy Suchowola, tj.: OSP Suchowola, Czerwonka i Dryga.

Ćwiczenia praktyczne przeprowadzono pod kierunkiem Zastępcy Dowódcy Zmiany z JRG Sokółka posiadającego szkolenie instruktora doskonalenia zawodowego z zakresu ratownictwa lodowego. W trakcie zajęć zapoznano się z rodzajem, sposobem wykorzystania oraz parametrami sprzętu ratownictwa wodnego a następnie praktycznie przećwiczono różne warianty ratowania tonących. Zadaniem ćwiczących zastępów było dotarcie do tonącego, podjęcie poszkodowanego z przerębla i ewakuacja na brzeg zalewu przy użyciu posiadanych na wyposażeniu sań lodowych, a następnie udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. W dalszej kolejności przećwiczone zostało samoratowanie oraz użycie do ratowania tonących koła ratunkowego, rzutki ratowniczej, drabin nasadkowych oraz deski ortopedycznej.

Źródło: sokolka.straz.bialystok.pl
Zdjęcia: OSP KSRG Suchowola.

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv