środa, 07 marzec 2018 10:00

XXVI edycja konkursu na tkaninę dwuosnowową. Zapisy ruszyły.

Temat tegorocznej edycji brzmi „Wiejska Zabawa”. Jest to najstarszy konkurs w Polsce w tej dziedzinie sztuki ludowej.

Konkurs organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Janowie przy współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, Fundacją „Cepelia” w  Warszawie i Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury.

Celem konkursu jest między innymi podtrzymywanie regionalnej tradycji tkania dywanów dwuosnowowych, tworzenie warunków do rozwoju aktywności twórczej, upowszechnianie wartości artystycznych tkaniny dwuosnowowej, edukacja kulturalna, promocja sztuki i rękodzieła ludowego jako lokalnego dziedzictwa kulturowego.

W konkursie mogą wziąć udział  tkaczki ludowe (również nie należące do STL) z województwa podlaskiego i województw ościennych. Każdy z uczestników może złożyć dowolną ilość tkanin nowych, które nie brały dotychczas udziału w innych konkursach. Do oceny będą dopuszczone wyłącznie tkaniny wykonane w 2018r. zgodne z ogłoszonym tematem konkursu, wytkane z przędzy wełnianej na ręcznych krosnach, techniką dwuosnowową.
 
Prace powinny być wykonane w tradycyjnych wymiarach :
Dywan -nie mniejsze niż 150x200
Makaty- nie mniejsze 80x200

Zgłoszenia do konkursu można składać do końca marca , natomiast prace będą przyjmowane do końca września tego roku. Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na październik.
Regulamin , wzór zgłoszenia oraz wszelkie informacje dostępne są w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie.

Oprócz ogłoszenia tematu konkursu  mieliśmy okazję przekazać naszym drogim Paniom Tkaczkom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet .
Wszystkim Tkaczkom życzymy ciekawych pomysłów i czekamy na konkursowe dywany i makaty.

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv