• 1


 

środa, 07 marzec 2018 12:00

O przyrodzie może mówić godzinami. Niezwykła wizyta w dąbrowskiej podstawówce [Zdjęcia]

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej mieli okazję poznać niezwykłego człowieka, którego pasją jest przyroda i jej filmowanie.

Pan Marcin Kostrzyński zafascynował dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach i ich funkcjonowaniu w lesie. Potrafi opowiadać o nich w taki sposób, że uczniom szkoły 1,5 godziny opowieści było za mało, prosili o kolejne spotkanie z przyrodnikiem.

Marcin Kostrzyński, filmowiec, pasjonat dzikiej przyrody, od lat zajmujący się filmowaniem zwierząt w ich naturalnym środowisku życia. Pracował jako operator kamery przy realizacji wielu programów o tematyce przyrodniczej, m.in. Dzika Polska. Obecnie prowadzi kanał na youtube „Marcin z lasu” gdzie umieszcza unikalne zdjęcia rodzimej fauny. Wśród niezwykłych ujęć wilków, jeleni i innych mieszkańców lasu można znaleźć dużo wiedzy na temat życia i zwyczajów naszych braci mniejszych. Dużą popularnością cieszą się nagrywane przez niego „Przyrodyjki” czyli o zwierzętach historyjki, które adresowane są głównie do dzieci, jednak są uwielbiane także przez dorosłych.

W ostatnim miesiącu zaangażowany w pomoc dwóm potrąconym przez samochód wilkom, z czego obu udało się przetrwać. Jeden z nich zeszłej soboty został wypuszczony na wolność wraz z młodą wilczycą, znalezioną jesienią w Białymstoku.


Tekst: Anna Sutkowska
Zdjęcia: Magdalena Szymańska

opr./WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv