• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
piątek, 09 marzec 2018 14:00

Walentynki, dinozaury i bajkowe poranki, czyli codzienność w bibliotece [Zdjęcia]

Miesiąc luty w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej był czasem bardzo udanym i obfitującym w wydarzenia, które inicjujemy, by każdy mógł u nas znaleźć swoje miejsce.

Już 2.02 wspólnym balem karnawałowym pożegnaliśmy ferie i rozpoczęły się nowe, miłe wizyty naszych Czytelników w ramach proponowanych przez nas zajęć.

14.02 – na „bezpieczne Walentynki” przybyli do nas uczniowie klasy V SP 1 w Sokółce

z wychowawczynią Panią Katarzyną Dykiel. Uczestniczyli w pogadance na temat zagrożeń w Internecie, którą poprowadziła pani bibliotekarka Jadwiga Słoma z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. O szkodliwości dopalaczy opowiedziała psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Pani Aneta Lisowska. Obie części spotkania podsumował walentynkowy poczęstunek – każdy z uczestników otrzymał słodką saszetkę z hasłem spotkania, które powinno nam towarzyszyć nie tylko w Walentynki: Dbaj o swoje bezpieczeństwo z miłości do siebie i do tych, których kochasz.

20.02 – piosenką „Witajcie w naszej bajce!” – Oddział dla Dzieci przywitał uczestników poranka z bajką – sześciolatków z Przedszkola nr 4 w Sokółce, które nie tylko wysłuchały czytanych przez Jadwigę Słomę bajek, ale też wzięły udział w zabawie-niespodziance,
w której mogły wykazać się znajomością treści. Okazuje się, że nasi goście, to wielcy wielbiciele bajek, co nas bardzo cieszy i zapraszamy na kolejne spotkania.

23.02. – ten dzień można podsumować okrzykiem: „Ojej! Smoki w bibliotece!” Pięciolatki
z Przedszkola nr 4 spotkały się z nimi w ramach cyklu Zaczarowana biblioteka. Slajdy, przygotowane na podstawie książki, pozwoliły dzieciom śledzić ilustracje czytanej przez bibliotekarkę Martę Wojewódzką-Szoda historii oraz wziąć aktywny udział w rozmowie
o naszych ulubionych smokach z baśni. Na koniec nauczyliśmy się rymowanki o smoku Gerwazym, która zachęciła wszystkich do wesołej zabawy ruchowej.

26.02 – to Dzień Dinozaura. Jest to szczególny dzień dla naszej biblioteki, ponieważ wielu Czytelników lubi tę tematykę i chętnie wypożycza książki, których bohaterami są dinozaury. Oddział dla Dzieci przygotował więc wystawę publikacji i zestaw malowanek dla wielbicieli prehistorii. Nie trzeba dodawać, że w tym dniu książki o dinozaurach z naszej biblioteki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Wypożyczających.

Bibliotekarki Oddziału dla Dzieci
Jadwiga Słoma, Marta Wojewódzka-Szoda

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.