• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

 

niedziela, 11 marzec 2018 08:00

Narciarki z Malawicz i Starej Kamionki kolejny raz na podium [Zdjęcia]

Cenne Puchary Dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu powędrowały do narciarek z Malawicz i Starej Kamionki.

W dniu 7 marca 2018 roku na trasach biegowych w Lesie Pietrasze w Białymstoku rozegrano Puchar Dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu w narciarstwie biegowym. W zawodach tych uczestniczyło blisko 100 narciarzy z Supraśla,  Białegostoku, Siedlec , Starej Kamionki i Malawicz. Rywalizowano w sprintach techniką dowolną na dystansie 1250 metrów. Rewelacyjnie spisały się ,,sokólskie " narciarki, które zdeklasowały ponownie swoje rywalki zgarniając 4 puchary w sześciu kategoriach i 9 medali.

W klasach III i młodsi pewnie triumfowała Maria Borys, która z 45 sekundową przewagą nad pozostałymi zawodniczkami wygrała Puchar Dyrektora SSP w Supraślu. O brązowy medal dzielnie powalczyła też Oliwia Borys (II kl.). Bardzo dobrze spisały się również  nasze  pozostałe drugoklasistki: Patrycja Chomczyk 9 miejsce, Kinga Rećko 11 zaś Wiktoria Jakimik była 13.  W kategorii najmłodszych chłopców Michał Szomko uklasyfikował się na 11 pozycji. W kategorii dziewczynek klas IV Dominika Nowak zajęła 11 lokatę. Tą kategorię wiekową zdominowały zawodniczki z Siedlec.

Bardzo zaciętą rywalizację sprinterską można było obserwować podczas startu dziewczynek klas V. Po wyczerpującym biegu  Kasia Rećko wywalczyła sobie Puchar Dyrektora a Ela Łowczecka musiała uznać dzisiejszą wyższość Kasi zadawalając się srebrnym medalem . W tej kategorii wiekowej Ula Szomko wybiegała sobie 9 lokatę a Justyna Szyszko metę przekroczyła jako 11 zawodniczka.

Doskonale też pobiegły uczennice klas VI . Po zaciętej walce o cenne trofeum jako pierwsza na metę dotarła Magdalena Ignatowicz przed Zuzią Czabatorowicz. Weronika Reszuta zadowoliła się 5 lokatą.

Najwięcej emocji dostarczył bieg VII klas. Tym razem swoją świetną formę zaprezentowała Julia Zajczyk, która z 15 -to sekundową przewagą pewnie wywalczyła Puchar Dyrektora SSP w Supraślu. Dodać należy, że dziś Julka uzyskała drugi czas biegu w kategorii OPEN (szkoły podstawowe i gimnazja) ulegając jedynie o dwa lata starszej Hannie Popko z Białegostoku, brązowej medalistce Mistrzostw Polski. Niemniej rewelacyjnie pobiegła Weronika Czeremcha, która dzielnie powalczyła o drugi stopień na podium. Super dziewczyny. Duże postępy zrobiła też Ewa Rećko, która z niewielką strata do trzeciego miejsca stanęła tuż poza podium. Ania Szomko była 9, Natalia Paszko 10 zaś Natalka Raczkowska zadowoliła się 12 pozycją. W kategorii chłopców kl. VII Łukasz Pawełko zajął 10 a Mateusz Kucharewicz 11 miejsce.

W biegu gimnazjalny o brązowy medal dzielnie powalczyła Kamila Rećko zaś Monikę Szomko sklasyfikowano na 5 miejscu. Brawo narciarki i narciarze ze Starej Kamionkii Malawicz.

Już niebawem, bo w najbliższą niedzielę odbędzie się na Pietraszach IV edycja i finał  Podlaskiej Ligii Narciarskiej techniką klasyczną a w poniedziałek o świcie naszych 8 najlepszych narciarek nareszcie wyrusza  do Białki Tatrzańskkiej na Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
 
Powodzenia i połamania nart.

Tekst i zdjęcia: Piotr Zaręba

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.