• 1


 

piątek, 16 marzec 2018 18:00

UKS Mikolo Sokółka na 3. miejscu w ligowej tabeli [Zdjęcia]

Rywalizacja rozegrała się pomiędzy UKS Olimpik Mońki, UKS Centrum Augustów, Rekord Zambrów i gospodarze UKS Mikolo Sokółka.

W hali sportowej SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce odbył się turniej w ramach Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzików. Do rywalizacji zgodnie z terminarzem przystąpiły cztery drużyny (UKS Olimpik Mońki, UKS Centrum Augustów, Rekord Zambrów i gospodarze UKS Mikolo Sokółka), które walczyły o punkty do ligowej tabeli. Już w pierwszym meczu dość sporą niespodziankę sprawili siatkarze z Augustowa (dotychczas 7. miejsce w tabeli), którzy pokonali 2:1 wyżej notowaną drużynę UKS Olimpik Mońki (5. miejsce w tabeli). W drugim pojedynku ze zwycięstwa również mogli się cieszyć zawodnicy UKS Centrum pokonując 2:0 ostatni w tabeli zespół z Zambrowa.

W trzecim pojedynku na boisku pojawili się gospodarze z UKS Mikolo (3 miejsce w tabeli) i odnotowali pewne zwycięstwo 2:0(25:11 ; 25:21), a w meczu bardzo dobrze zaprezentowali nie tylko zawodnicy z pierwszego składu, ale również rezerwowi. W czwartym, a zarazem ostatnim meczu tego turnieju gospodarze podejmowali gości z Moniek. Początek należał do naszych siatkarzy, którzy dominowali w pierwszej partii. Pewnie wygrany set wprowadził niepotrzebne rozluźnienie, co zaowocowało zbędnymi emocjami i przegraną w drugiej partii. Trzeci set to powrót do dobrej gry zawodników UKS Mikolo, którzy już na początku wypracowali przewagę 8:4, by w dalszej części gry ją powiększyć do 13:6. Nawet zryw gości i dwa błędy gospodarzy nie były w stanie za wiele zmienić. Ostatecznie Sokółczanie zwyciężyli 15:10 i mogli dopisać kolejne bardzo cenne punkty w ligowej tabeli. Dwa zwycięstwa umocniły siatkarzy UKS Mikolo Sokółka na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Skład UKS Mikolo: Damian Kucharewicz(kapitan), Gabriel Jarosz, Jakub Cichowlas, Augustyn Jackiewicz, Maciej Zabłocki, Dawid Awdziej, Mateusz Łysik, Rafał Pyłko, Mateusz Skwarko. Nieobecni z powodu choroby: Krzysztof Nasuto i Tomasz Naumowicz.
Trener: Krzysztof Zaniewski.
Drużyna UKS Mikolo w Sokółce uczestniczy w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce."

Źródło: UKS Mikolo

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.