• 1
  • 2


 

poniedziałek, 19 marzec 2018 13:25

SKO zarzuca brak rzetelności w decyzji Wójta Nowego Dworu [Zdjęcia decyzji]

Sprzeciw mieszkańców nie mógł stanowić podstaw do wydania odmownej decyzji na budowę spalarni. Sprawa spalarni w Nowym Dworze rusza od początku. 

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w całości uchyliło decyzję Wójta Nowego Dworu w sprawie budowy spalarni odpadów medycznych. SKO zarzuca Wójtowi brak konkretnej argumentacji i stwierdza, iż Wójt w żaden sposób nie odniósł się do zgromadzonego materiału dowodowego.

W swojej decyzji Wójt Nowego Dworu stwierdził jedynie, że "biorąc po uwagę nasilające się obawy mieszkańców co do bezpieczeństwa zdrowia ludzkiego, obowiązany jest odmówić zgody na realizację przedsięwzięcia".

Wątpliwość Kolegium wzbudza również krąg stron niniejszego postępowania. SKO nie mogło znaleźć powodów dla których organ I instancji przyjął, że stronami w postępowaniu są tylko te podmioty, które otrzymały decyzję. Dlatego w dalszym toku postępowaniut nakazano ocenić Raport pod tym względem, a następnie poczynić stosowne ustalenia, co do kręgu stron. 

Przedsiębiorca, który odwołał się od decyzji Wójta powołuje się na pozytywne decyzje Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i sokólskiego Sanepidu, twierdząc jednocześnie, że sprzeciw mieszkańców nie może stanowić podstawy do wydania negatywnej decyzji.

Na zadane pytanie: Jakich argumentów użyje Wójt w nowym postępowaniu?... Odpowiada: "Zaczynamy od początku, mam wytyczne i według tych punktów będę podejmować decyzję. W naszym prawie niechęć społeczeństwa to żaden argument"- odpowiada krótko Andrzej Humienny, wójt Nowego Dworu w rozmowie telefonicznej.

Na podjęcie nowej decyzji przysługuje Wójtowi 30 dni, należy więc spodziewać się jej dopiero po świętach.

 opr./WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.