wtorek, 20 marzec 2018 10:00

Zacięta walka sokólskich siatkarzy w Ełku [Zdjęcia]

12 marca w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbył się turniej towarzyski w piłce siatkowej w kategorii kadetów na którym nie mogło zabraknąć UKS Mikolo Sokółka.

W ostatnich dniach terminarz dla młodych sokólskich siatkarzy jest bardzo napięty. Po zmaganiach w rozgrywkach szkolnych i klubowych mistrzostwach województwa drużyna złożona z młodzików i kadetów wyjechała na towarzyski turniej piłki siatkowej w kategorii kadetów do Ełku.

Oprócz naszej drużyny w rozgrywkach wzięły udział drużyny: Kadetów Green Volley Ełk, Młodzików Green Volley Ełk oraz reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Ełku. Mecze rozgrywane były formie dwóch setów bez względu na wynik, w przypadku wyniku 1:1 odnotowywano remis i nie rozgrywano trzeciego seta.

Po losowaniu już w pierwszym meczu nasi siatkarze musieli stawić czoła z drużyną kadetów z Ełku. W Pierwszej partii prowadzenie zmieniało się co chwile, a żadna z drużyn nie była w stanie wypracować przewagi większej niż 3 punkty. Przy wyniku 20:20 to gospodarze wykazali się większą determinacją i wolą walki, natomiast nasi siatkarze pozwolili sobie na kilka niepotrzebnych błędów i ze zwycięstwa w pierwszej partii mogli się cieszyć gospodarze (25:21).

Drugi set to zupełnie inna postawa siatkarzy UKS Mikolo. Pewne i mocne zagrywki Piotra Druć i Dawida Awdzieja oraz mądrze prowadzona gra przez rozgrywającego Damiana Kucharewicza zaowocowały sześciopunktowym prowadzeniem już na początku drugiej partii. W połowie seta gospodarzom udawało się niwelować przewagę do 3 punktów lecz końcówka należała do Sokółczan. Skuteczne ataki skrzydłowych Piotra Druć, Jakuba Grzesika, Gabriela Jarosza i Mateusza Sadowniczyka pozwoliły na spokojną kontrolowaną grę w końcówce. Kolejne mocne zagrywki środkowych Dawida Awdzieja i Macieja Zabłockiego  przypieczętowały zwycięstwo 25:18.

Już w meczu otwierającym turniej padł remis, ale lepszy bilans małych punktów wskazywał na minimalną przewagę UKS Mikolo. W drugim swoim meczu Sokółczanie pokonali Młodzików Green Volley Ełk 2:0 (25:20 ; 25:21), a w ostatnim meczu dość gładko uporali się z drużyną Gimnazjum nr 2 w Ełku również 2:0 (25:12 ; 25:9). Kadeci Green Volley Ełk w swoich dwóch pozostałych meczach również zanotowali dwa zwycięstwa i o zwycięstwie w całym turnieju musiały decydować małe punkty. Siatkarze UKS Mikolo Sokółka zdobyli 146 małych „oczek” tracąc 105, natomiast gospodarze zdobyli 143 tracąc 106 i z triumfu mogli się cieszyć Sokółczanie zdobywając pamiątkowy puchar oraz upominki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. UKS Mikolo Sokółka   5 pkt         małe punkty  146:105     (Damian Kucharewicz-kapitan, Piotr Druć, Maciej Zabłocki, Mateusz Sadowniczyk, Jakub Grzesik, Dawid Awdziej, Gabriel Jarosz)
2. Kadeci Green Volley Ełk 5 pkt      małe punkty 143:106
3. Młodzicy Green Volley Ełk 2 pkt
4. Gimnazjum nr 2 w Ełku 0 pkt

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zaniewski

 

 

opr. /MG/

 

 

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv