• 1


 

poniedziałek, 26 marzec 2018 12:00

Spotkania autorskie z Panią Krystyną Gudel [Zdjęcia]

Oprócz wyczekiwanego przez wszystkich Pierwszego Dnia Wiosny, obchodzili również Międzynarodowy Dzień Poezji.

W związku z tym, 22 marca Filia Biblioteczna Nr 2 oraz Filia Biblioteczna w Starej Kamionce Biblioteki Publicznej w Sokółce zorganizowały dwa spotkania autorskie z Panią Krystyną Gudel.

Krystyna Gudel jest emerytowaną nauczycielką nauczania zintegrowanego oraz języka polskiego. Przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu oraz Zespole Szkół w Jaświłach. Mieszka z rodziną w Suchowoli.
Pani Krystyna jest autorką wierszy dla dzieci i dorosłych zgromadzonych w tomikach: „Sądy pozostawione”, „Stopy na ścieżkach”, „Tam się urodziły tęsknoty”, „Stąd”. Stworzyła również przewodnik po gminie Suchowola pt. „Pomiędzy wschody, a zachody wpisana”. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich.
Najnowsza książka pani Gudel „Historie pazurem wojny kreślone” jest zapisem fragmentów relacji, przede wszystkim z okolic Suchowoli, dziewcząt i młodzieńców okresu okupacji niemieckiej.

W dwóch spotkaniach wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce oraz przedszkolaki z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola Nr 3 w Sokółce.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z poezją Pani Krystyny, którą z chęcią im zaprezentowała. Były to wiersze głównie dotyczące tematyki wiosennej.
Dzieci w trakcie spotkania wzięły udział we wspólnej zabawie, odgadywaniu zagadek oraz wspólnym liczeniu.
Wielkie zainteresowanie wzbudziła kolekcja ołówków, przywiezionych z różnych zakątków świata. Każdy mógł je obejrzeć i zapytać właścicielkę o jego ciekawą historię.
Starsze dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących tworzenia haiku. Już po chwili wytężonej pracy powstały piękne wiersze, które można było zaprezentować reszcie grupy.

Największą niespodziankę sprawił uczniom wiersz napisany przez p. Krystynę, w którym to każdy z uczniów stał się jednym z bohaterów. Otrzymany pamiątkowy egzemplarz stał się bezcenną pamiątką.

Źródło: Filia Biblioteczna w Starej Kamionce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv