poniedziałek, 26 marzec 2018 12:59

Kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu

Sokólscy policjanci podczas weekendu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, z czego jeden nie posiadł uprawnień do kierowania pojazdami.

Niechlubny rekordzista kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnymi kierowcami zajmie się sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podczas weekendu wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo, jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, około godziny 20:15, w Nowej Rozedrance. Od zatrzymanego do kontroli 56-letniego mieszkańca powiatu sokólskiego dzielnicowi wyczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierując VW Passatem miał ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał podczas kontroli prawa jazdy.

W piątek, około 23:00, w Sokółce na ul. Ogrodowej dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierującego fiatem 32-letniego sokółczanina. Oprócz tego, że kierował pojazdem nie posiadając uprawnień, dodatkowo badanie trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę około godziny 18:35 w Sokółce na ul. Wesołej. Jeden z uczestników przeprowadzanej przez policjantów interwencji, po wykonaniu z nim czynności wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uniemożliwili mu dalszą jazdę, gdyż zachodziło podejrzenie, że 32-letni mieszkaniec Sokółki jest nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Później tłumaczył się policjantom, że chciał tylko przestawić zaparkowane auto.

Losami nietrzeźwych kierowców zajmie sie teraz sąd.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dobrym znakiem jest wzrost czujności i świadomości innych kierujących, którym również zależy na bezpieczeństwie. Apelujemy do wszystkich kierowców o brak tolerancji dla alkoholu kiedy prowadzą pojazd.

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv