wtorek, 27 marzec 2018 14:00

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12- i 13-latków, I runda- Suwałki [Zdjęcia]

Jest to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2005 i 2006 i ma zasięg ogólnopolski.

Na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12- i 13-letnich w pływaniu. W zawodach startowało 129 najlepszych zawodników z 10 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Każdy pływak miał możliwość czterech startów indywidualnych w ciągu dwóch dni zawodów. Omegę na tych zawodach reprezentowała grupa siedmiu pływaków: Iga Kuklicz, Oliwia Radel, Michał Miszkin, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz, Justyna Łopatecka oraz Daniel Mrozowicz.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego osiągnęli bardzo dobre wyniki i zdobyli 5 medali.

W roczniku 2006 znakomite starty odnotowała się Iga Kuklicz. Iga zdobyła trzy medale : dwa srebra na 100m i 200m stylem klasycznym, w obu występach poprawiając rekordy klubu. Sięgnęła również po brąz na 100m stylem grzbietowym oraz zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Iga w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw /suma punktów FINA za 4 starty/ zajęła III miejsce.Wśród pozostałych 12-latków dzielnie rywalizowała Oliwia Radel, która pomimo choroby wywalczyła brąz na 200m stylem zmiennym. Oliwia „otarła się” także o medal, zajmując czwarte miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym. Po brązowy krążek sięgnął również Michał Miszkin w rywalizacji na 200m stylem klasycznym.Był też szósty w wyścigu na 100m stylem klasycznym. Najmłodsze stażem treningowym zawodniczki Omegi, Oliwia Ignatowicz i Weronika Leosz włączyły się w rywalizację z rówieśnikami i uzyskały nowe rekordy życiowe.
Świetnie zaprezentowali się także 13-latkowie Omegi: Justyna Łopatecka i Daniel Mrozowicz. Justyna zaliczyła bardzo dobre starty na dystansach 100m i 200m stylem grzbietowym zajmując 7. i 5. miejsce.Daniel natomiast dobrze się spisał w wyścigach na 100m i 200m stylem klasycznym zajmując 6. i 5. miejsce. Oboje we wszystkich swoich startach uzyskali rekordy życiowe.

Źródło: UKS Omega