• 1
wtorek, 27 marzec 2018 17:00

Jest szansa na pozyskanie pieniędzy na odnowę wsi

Remonty i nowe wyposażenie gminnych bibliotek publicznych, świetlic i domów kultury, placów zabaw, sal zabaw, miejsc wypoczynku i spotkań integracyjnych. To wszystko może być możliwe w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego” .

Zarząd Województwa Podlaskiego informuje o otwarciu naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego” na realizację przez gminy zadań istotnych dla sołectw z terenu województwa w terminie od 26 marca 2018 r. do 7 maja 2018 r.

Cele:

Dostęp do nowoczesnej infrastruktury, która wpłynie pozytywnie na gminy typowo rolnicze, jak i turystyczne, przy jednoczesnym otwarciu na lokalną przedsiębiorczość;
Rozwój inicjatyw lokalnych, których celem będzie rozwój kapitału społecznego oraz kształtowanie więzi lokalnych;
Pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej i obywatelskiej mieszkańców;

Charakter zadań:

Remont i wyposażenie obiektów oraz miejsc publicznych pełniących funkcje edukacyjne, rekreacyjne, sportowe, turystyczne, społeczno-kulturalne oraz inne, służące użyteczności publicznej, w tym świetlic i domów kultury, placów zabaw, sal zabaw, miejsc wypoczynku i spotkań integracyjnych, etc.;
Remont i wyposażenie gminnych bibliotek publicznych (punktów bibliotecznych) zlokalizowanych na terenach wiejskich wraz z zakupem książek i wyposażenia (np. regały, stoliki, lampki) oraz sprzętu komputerowego z oprogramowaniem;
Zakupy i inwestycje poprawiające bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców terenów wiejskich (spowalniacze drogowe/progi zwalniające, poprawa widoczności miejsc narażonych na ryzyko wypadku - przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, chodniki).
Założenia Programu:

Beneficjent: gmina wiejska lub miejsko – wiejska
Poziom dofinansowania dla jednego wniosku wyniesie do 50% całkowitego kosztu przedsięwzięcia, lecz nie więcej niż 10.000 zł
Gmina może zgłosić do dofinansowania jedno przedsięwzięcie uchwalone przez radę sołecką/rady sołeckie.
Przedsięwzięcie obejmować może swoim zasięgiem 1-3 sołectwa.
Inwestycje w ramach operacji będą realizowane na nieruchomości będącej własnością podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy.
Miejsce składania wniosków: Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek godz. 8: 00 – 16: 00, wtorek – piątek 7:30-15:30).
Listownie:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok

 

Więcej informacji uzyskacie Państwo w Departamencie Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pod numerem telefonu (85) 6654 216 lub (85) 6654 215 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu regulamin programu i wniosek o pomoc finansową

ZAŁĄCZNIKI

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.